• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wszyscy wiedzą - Alfabet Kina

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
gru 14

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

w każdy piątek (do 15.12), godz. 18:00

bilety 9 zł
Kup bilet
Organizatorzy Dni Krytyki Filmowej w Gdyni oraz Kina Letniego w Orłowie zapraszają na nowy cykl pokazów w Gdyni Orłowie mistrzów światowego kina, utrzymany w konwencji dyskusyjnych klubów filmowych. Przed każdym seansem odbędzie się krótka prelekcja na temat prezentowanego filmu, wygłoszona przez zaproszonych krytyków i dziennikarzy filmowych.

Wszyscy wiedzą, reż. Asghar Farhadi
Hiszpania, Francja, Włochy, Argentyna, Niemcy, 2018, 132 min.
prelekcja: Marta Maciejewska


Historia Laury, Hiszpanki, która obecnie mieszka w Buenos Aires. Po wielu latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka w pobliżu Madrytu wraz z nastoletnią córką Irene i młodszym synem Diego, a powodem wizyty jest ślub siostry. Przypadkowo Laura natyka się na dawnego kochanka, przystojnego Paco, który jest znanym winiarzem. Podczas przyjęcia weselnego nastolatka Irene bawi się z miejscowym chłopakiem o imieniu Felipe. Nagle czuje się źle i idzie odpocząć do pokoju na górze. Gdy Laura zagląda do niej w nocy, odkrywa, że córka zniknęła. Znajduje list od porywaczy z żądaniem ogromnego okupu za uwolnienie Irene. Obawiając się o życie dziewczyny, rodzina nie powiadamia policji. Próbują zebrać pieniądze na okup.

Rozpoczyna się wojna nerwów i wyścig z czasem. Wraz z rozwojem akcji wychodzą na jaw skrywane przez lata rodzinne sekrety. Sielankowa dotąd atmosfera zagęszcza się, rośnie napięcie. Mimo dramatycznej sytuacji, w miasteczku wciąż ma miejsce trwająca od lat zmowa milczenia.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdynia
Organizacja: Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
Bilet-cegiełka na cele statutowe stowarzyszenia, do kupienia tutaj:
http://alfabetkina.interticket.pl

Opinie

 • muzyka poważna , piosenki świąteczne , projekcje filmowe
  gru 9
  sobota, g. 17:00
  Gdańsk, Cinema1
  Koncert Andre Rieu