• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wspólnie dla Wisły - kino plenerowe

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Akcja Wspólnie dla Wisły ma na celu zwrócenie uwagi na pilną potrzebę podjęcia szerokiej i merytorycznej dyskusji oraz konkretnych i natychmiastowych działań ochrony i ograniczenia zrzutów zanieczyszczeń do polskich rzek. W szczególności Wisły.

sie 8

czwartek, godz. 21:00

Sopot, przy wejściu A1 do ERGO ARENY
Wstęp wolny
sie 9

piątek, godz. 21:00

Sopot, przy wejściu A1 do ERGO ARENY
Wstęp wolny

Akcja Wspólnie dla Wisły 2024


Akcja Wspólnie dla Wisły to nie tylko niezwykłe i wręcz ekstremalne wyzwanie sportowe, które obejmuje odwrócony triathlon z Baraniej Góry do Krakowa i spływ smoczą łodzią z Krakowa do Gdańska. To również spotkania edukacyjne na trasie i debaty o potrzebie wprowadzania szybkich i konkretnych działań ochronnych dla polskich rzek, w tym wypadku Wisły.
Spotkajmy się w Gdańsku! Harmonogram imprezy:

19.00 - 20.00 przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników

20.00 - 20.30 wręczenie symbolicznych medali i podziękowania

20.30 - 21.30 Rozmowy o Wiśle Do dyskusji zaprosimy uczestników wyprawy Wspólnie dla Wisły, którzy na gorąco opowiedzą o podjętym wysiłku, o własnych refleksjach z trasy oraz o wartości, jaką niesie ze sobą rzeka.
Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.

21.30 - 22.40 kino plenerowe: pokaz filmu Ewy Ewart Do ostatniej kropli.

Rozmowy o WiśleRozmowy o Wiśle to przestrzeń do wymiany poglądów i pomysłów na konkretne rozwiązania chroniące Wisłę i jej ekosystem. Dyskusja na temat zrównoważonego zarządzania Wisłą ma na celu znalezienie wspólnych rozwiązań, które przyniosą korzyści zarówno środowisku, jak i społecznościom lokalnym oraz gospodarce. Jej celem jest również podniesienie świadomości społecznej na temat znaczenia rzeki jako kluczowego elementu ekosystemu oraz inspirowanie do podejmowania działań ochronnych. Chcemy, aby Rozmowy o Wiśle stały się katalizatorem dla pozytywnych zmian i skutecznej ochrony naszej królowej polskich rzek.

Opinie