• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej ma na celu popularyzację muzyki organowej i instrumentów organowych w kontekście dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz oraz promocję gdańskich muzyków.


29 czerwca 2015 - INAUGURACJA ORGANÓW EMMANUELA KEMPERA odrestaurowanych przez organmistrza Władysława Cepkę w kościele św.

koncerty w Trójmieście


19. 00 - Recital inauguracyjny
Błażej Musiałczyk - organy
W programie: Jan Sebastian Bach, Norman Cocker, Georg Friedriech Haendel


Błażej Musiałczyk
Pochodzi z Sieradza. Naukę gry na organach rozpoczął w Salezjańskim Liceum Muzycznym w klasie Michała Olszewskiego. W latach 2002-2004 studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i dr.hab. Radosława Marca. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Romana Peruckiego. W roku 2010 ukończył Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie w Bydgoszczy.
Umiejętności gry doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak Olivier Latry, Peter van Dijk, Bruno Oberhammer, Wolfgang Deutsch, José Enrique Ayarra Jarne, Laroslav Tuma, Julian Gembalski oraz Pierre Pincemaille i Wolfgang Seifen( improwizacja organowa).
Błażej Musiałczyk jest organistą Archikatedry w Gdańsku - Oliwie. Od roku 2010 prowadzi Chór Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wspólpracuje z chórem Cantus w Gdyni. Jest kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi.
Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc klasę organów w Szkole Muzycznej II St. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu.
W roku 2003 został laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi.
Płyta którą nagrał wraz z innymi trójmiejskimi organistami została nominowana do nagrody FRYDERYKA, a w ostatnim czasie otrzymała statut złotej płyty.
Koncertuje jako solista i kameralista.-------------------------------------------
W przygotowaniu koncerty:

13 sierpnia 2015 - Maciej Zakrzewski - organy
14 sierpnia 2015 - Bogusław Grabowski - organy
15 sierpnia 2015 - Karol Hilla - organy
(zawsze o 19.00)


Przeczytaj także

Opinie