stat
Impreza już się odbyła

Witamy Lato! Nowa Świętojańska (5 opinii)

Pokaz zabytkowej motoryzacji dla małych i dużych fanów. Koncerty, gry i zabawy. Impreza przebierana. Obowiązuje przebranie i styl z czasów pochodzenia zabytkowych aut, czyli lat 60/70/80tych. Każda przebrana osoba będzie mogła liczyć na spore rabaty wszystkich sklepikarzy, kupców i restauratorów działających tego dnia na Świętojańskiej.

Centrum imprezy zlokalizowane będzie na skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury gdzie ustawiona będzie scena. Imprezę poprowadzi Jarek Janiszewski. Odbędzie się koncert Duetu Gremplina. Gościnnie Jarek Janiszewski wykona kilka utworów zespołu Czarno-Czarni.

Po godz 20:00 w eter poleci też klubowa muza puszczana przez znanych trójmiejskich dj-ów. Na naszej imprezowej scenie zaprezentuje się MC Glennskii ex Blenders w wersji zarówno wokalnej jak i "instrumentalnej'' :) Towarzyszyć mu będą DJe Romero i Bloom wraz z Swingfellaz - scratch team.

W godzinach 18:00, 20:00, 22:00 losowane będą nagrody dla właścicieli pojazdów i przebranych mieszkańców. Na scenie odbędzie się także pokaz szermierki japońskiej z oryginalnym samurajskimi mieczami.

Będzie można korzystać ze ścianki wspinaczkowej, czterech wielkich dmuchanych zabawek, czterech ruchomych kucyków, symulatorów jazdy, podziwiać zabytkowe gdyńskie trajtki i wóz strażacki.

Odbędzie się QUESTING: turystyka z zagadkami czyli poznawanie dziedzictwa kulturowego ulicy w formie gry prowadzonej przez wierszowane zagadki gdzie wspólnie questując będziemy na Świętojańskiej odkrywali ślady gdyńskich zakupów w stylu lat 70tych. Najlepsi otrzymają cenne nagrody.

Ustawione wokół sceny zabytkowe Food Trucki za nieduże pieniądze będą serwowały napoje alkoholowe, bezalkoholowe, kawę, herbatę, desery, gofry i burgery.

Gdynia, Deptak Świętojański, godz 14:00-22:00

Informacja dla kierowców klasyków:

Zabytkowe auta spotykają się o godz 13:00 na Skwerze Kościuszki, wyjazd na deptak o 13:55.

Wjazd na Świętojańską będzie możliwy tylko od ul A.Krajowej (od strony Teatru Muzycznego). Koszt imprezy dla kierowców aut to symboliczne 5zł. W tej cenie: kawa lub herbata i dwie naklejki. Pierwsza będzie okolicznościową pamiątką ze spotu. Druga naklejona na aucie będzie upoważniała do wjazdu na ,,deptak''. Straż Miejska nie wpuści bez naklejki dlatego trzeba być przed 13.55 na Skwerze by zaopatrzyć się w bileto-wlepy, karty specyfikacyjne dla aut i kartki do losowania nagród.

Mile widziane staruszki wyprodukowane przed 84r i rodzynki z demoludów... Pamiętajcie o przebraniu.

Przeczytaj także

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni