stat
Impreza odwołana

Wiosenne wietrzenie szaf, czyli Babi Targ

Marzec to świetny moment na porządki w szafach. Idzie wiosna, wszystko budzi się do życia, a w nas rodzi się chęć zmian. 14 marca będziemy mogli dać drugie życie ubraniom, których już nie nosimy oraz sprawić sobie odzież na nadchodzące miesiące. A to wszystko w dobrej atmosferze na pierwszym w tym roku Babim Targu w Gdańsku!

20 czerwca - 26 września 2020, godz. 8:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 25-27

piątek - niedziela

Wstęp wolny
Impreza organizowana jest w Galerii Przymorze od siedmiu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkanek Trójmiasta. Nic dziwnego. Każda z nas ma w szafie ubrania, których już nie nosi! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby, które chcą przyjść z własnymi ubraniami, będą musiały dokonać rezerwacji za pomocą formularza dostępnego online na stronie: www.babitarg.com.

Zapisy rozpoczną się 19 lutego, ok. g. 12.00. Warto wziąć pod uwagę, że Babi Targ w Galerii Przymorze w Gdańsku cieszy się już taką popularnością, że miejsca dla Wystawców zwykle kończą się w kilkadziesiąt sekund!

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły, czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. Babi Targ to także świetna okazja, by za niewielkie pieniądze uzupełnić garderobę o niezbędną odzież, a nawet upolować modową perełkę!

Przy okazji Dnia Kobiet chcemy zaprosić nasze klientki na Babi Targ, imprezę, która ma już swoją tradycję w Gdańsku. Od siedmiu lat mieszkanki Trójmiasta i okolic regularnie biorą udział w tym wydarzeniu, a to znak, że impreza jest potrzebna - mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Galerii Przymorze.
A Joanna Stankiewicz, organizatorka imprezy, dodaje: Marzec to nie tylko pierwszy wiosenny miesiąc roku, ale również czas kiedy świętujemy Dzień Kobiet. Zachęcamy by spędzić sobotę w gronie kobiet i dobrze się bawić, przy okazji robiąc coś dobrego dla planety. Będzie to również dobra okazja, żeby puścić w obieg prezenty na Dzień Kobiet, które okazały się nietrafione.

Pierwszy Babi Targ odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, oraz wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty - jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy - ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ - m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha! Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

Babiląd | www.babilad.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij