• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

William Fitzsimmons i Fismoll

Zapraszamy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na koncert Williama Fitzsimmonsa i poprzedzający go występ zespołu Fismoll, który rozpocznie się 25 lipca o godz. 20.

gru 13

środa, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 139 - 189 zł
Kup bilet
gru 16

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim William Fitzsimmons zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej, wydanej w tym roku płyty "Charleroi", będącej niejako kontynuacją historii z albumu "Pittsburgh", poświęconego zmarłej babci artysty.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


"Uwielbiam swoje gitary ale one nie są najistotniejsze. Najważniejsze są piosenki, zespół oraz widownia. Te rzeczy liczą się najbardziej. Mogę wyjść na scenę z gitarą - zabawką za 50 dolców i zagrać koncert, ale jeśli włożę w to serce i publiczność będzie chciała tam być, to jestem pewien, że to będzie wyjątkowy wieczór.", fragment wywiadu - Krzysztof Bienkiewicz  - rokoko.pl.

William Fitzsimmons - amerykański piosenkarz, kompozytor i autor tekstów miłości do muzyki i komponowania nauczył się od niewidomych rodziców. Artysta jest z zawodu psychoterapeutą, który tworzenie muzyki traktuje jako katharsis. Zachwyca miękkim, aksamitnym głosem, a na scenie najczęściej towarzyszy mu gitara akustyczna. Muzyk w swoim dorobku ma już 9 płyt inspirowanych przeżyciami z dzieciństwa, relacjami z najbliższymi, rozpadem małżeństwa czy emocjami, które towarzyszyły mu w pracy z osobami dotkniętymi problemami psychicznymi.

Zanim jednak rozbrzmią pierwsze dźwięki utworów Amerykanina, na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego pojawi się polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Fismoll. Jego muzyka, często porównywana do twórczości takich artystów jak Bon Iver czy Sigur Rós, to avant popowe melodie pełne liryzmu. Artysta ma na swoim koncie 3 płyty w tym jedną EPkę. A już 25 lipca na deskach GTS zaprezentuje przekrój swoich dokonań artystycznych.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50, 60 zł
 • Kontakt
  58 351-01-01
Bilety:
Parter i przednie galerie: 60 zł
Boczne galerie: 50 zł

Bilety do nabycia w kasie Teatru oraz na stronie http://bilety.teatrszekspirowski.pl/.

Opinie