stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wilki - Niebieska Trasa (6 opinii)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

W styczniu w gdańskim klubie Stary Maneż czeka na was piękna i sentymentalna podróż do początku lat 90. Zespół postanowił przypomnieć swoim słuchaczom nagrania z kultowej płyty "Wilki", która odcisnęła trwałe piętno na polskiej muzyce rockowej i okazała się bestsellerem, sprzedając ponad 220 tysięcy egzemplarzy. Grupa podczas gdańskiego koncertu zagra wszystkie utwory z pierwszej płyty, w tym takie perełki jak "Son of The Blue Sky", "Aborygen", "Beniamin" czy "Eli Lama Sabachtani".

Otwarcie drzwi - 18:00
Początek koncertu - 19:00

rock - koncerty w Trójmieście


W drugiej części koncertu usłyszymy również kilka najważniejszych utworów z późniejszych etapów działalności zespołu. Dołącz do Niebieskiej Trasy i weź udział w muzycznej uczcie zaprawionej najpiękniejszymi balladami polskiego rocka. Do zobaczenia na szlaku!

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiej płyty WILKI: "Son of The Blue Sky", "Aborygen" lub "Eli Lama Sabachtani". Album natychmiast okazał się bestsellerem i osiągnął status Platinum, a wideoclip "Son Of The Blue Sky" jako jeden z pierwszych polskich utworów znalazł się na antenie światowego MTV, był również najczęściej wybieranym przebojem roku przez różne rozgłośnie radiowe i czasopisma muzyczne. Odnosząc ogromny sukces, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie trzy lata bez przerwy. Tak intensywny rockandrollowy tryb życia i zmęczenie spowodowane ostrym tempem, jakie narzucili sobie muzycy, wpłynęło na decyzję o zawieszeniu działalności zespołu, która trwała kilka lat.W 2002 roku zespół powrócił z nowym albumem "4", sprzedanym w 100 000 egzemplarzy i osiągnął kolejny sukces. Piosenki takie jak "Baska" czy "Urke" zdobyły szczyty list przebojów. Kolejne dwa albumy studyjne wydane przez zespół osiągnęły status Gold i obfitowały w liczne hity, jak "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am",czy "Na zawsze i na wieczność". W 2009 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w występie MTV Unplugged, kultowej serii koncertów znanych na całym świecie. Było to wydarzenie kameralne i bardzo nastrojowe, odbyło się w gronie najwierniejszych fanów i przyjaciół. Koncert został przekształcony w album na żywo, skutkiem czego zespół zdobył kolejną złotą płytę.

W 2016 WILKI wydały swój ósmy album - "Przez dziewczyny", promowany przez piosenkę o tym samym tytule. To najbardziej wesoły i rock'n'rollowy album w ich dyskografii. Pod względem klimatu album zbliża się do największych przebojów z płyty "4". Niezaprzeczalny wpływ na twórczość albumu miało dołączenie do grupy nowego członka: syna frontmana, Beniamina Gawlińskiego, który gra na gitarze akustycznej oraz klawiszach.

W 2017 roku WILKI świętowały 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu, a 11 maja, dokładnie 26 lat po debiucie, ukazał się podwójny album "26/26". Zawiera 25 największych przebojów i jedną nową piosenkę "Na krawędzi życia", która promowała album.

W ubiegłym roku zespół udał się w akustyczną trasę po największych miastach w Polsce, której towarzyszyła Symfonia Gdańskiej Orkiestry. Występami w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Szczecinie WILKI zabrały swoich fanów w atmosferyczną podróż, która zawsze kończyła się żwawymi bisami i owacjami na stojąco. W maju stado wilków powitało nowego basistę, Emanuela Gawlińskiego.

Organizator:
Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • 125 pln za bilet???? (2)

  ..ktoś zrobił się bardzo zachłanny .....

  • 8 7

  • (1)

   Artyści też muszą zarabiać. A fakt że płyty współcześnie już mało kto kupuje zmusza ich, żeby zarabiali grając koncerty. Nie stać cię, to zostań w domu. Mi nie szkoda pieniędzy na Sztukę przez duże S.

   • 8 1

   • nie chcesz, to nie idź...

    Nie kumam komentujących koncerty, na które się nie wybierają...
    Ja też się nie wybieram, bo mimo szacunku za teksty i muzę dla teamu Gawlińskiego, to uważam, że jest to kapela bardzo ważna i ciekawa lat 90'.
    Nie do końca mój klimat, ale szanuję za całokształt!

    • 2 2

 • 125 pln za bilet????

  ..ktoś zrobił się bardzo zachłanny .....

  • 4 4

 • srot

  • 1 1

 • Aaauuuu!

  Już się nie mogę doczekać! Znów sobie pośpiewamy Ostatni koncert Wilków w Starym Maneżu był niesamowity

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.