• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wietrzenie schronu

Wychodzimy z podziemi ze wspaniałą informacją - Wietrzenie Schronu już 16 Września! Kolejna odsłona kultowego wydarzenia organizowanego przez Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej tym razem odbywać się będzie w motywie przewodnim jakim jest Łączność i Komunikacja! Aby zapewnić bezpieczną organizację ruchu wstęp na teren wydarzenia odbywać się będzie jedynie od strony Estakady.

Na zwiedzających oprócz możliwości odwiedzenia jednego z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na terenie północnej polski czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów! Ochotnicza Straż Pożarna RW Gdynia zaprezentuje techniki wykorzystywane m. In. na morzu, Pomorska Łączność Kryzysowa w postaci Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk - Zachód od podszewki zaprezentuje możliwości prowadzenia komunikacji na dalekie odległości a Ochotnicza Straż Pożarna przy Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Gdyni wyjaśni tajemnicze zwroty używane w korespondencji strażaków! Na miejscu czekać będą również przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Sojusz" oddającej w pełnej okazałości umundurowanie lat minionych - pełen profesjonalizm zgodny z
prawdą historyczną. Na gości czekać będzie również akcent kolejowy w postaci Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Bydgoszczy oraz ostatniego za chowanego elementu kolejki wąskotorowej kursującej niegdyś plażą Kępy Oksywskiej.

Czy to wszystko? Oczywiście że nie! Po wyjściu z obiektu moc atrakcji trwa dalej - ze swoim stanowiskiem obecna będzie Poczta Polska pełniąca ważną rolę Narodowego Operatora Pocztowego a także kluczowego podmiotu na rynku logistyki gotówki i ochrony mienia. Dzięki uprzejmości PEWiK Gdynia napić się będzie można świeżej wody oraz na właśne oczy doświadczyć pewnego ciekawego zabytku techniki. Dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych ciekawym punktem będzie stanowisko Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni będącej organem doradczym lokalnego samorządu - już niedługo czekają na nas wybory do MRM tak więc jest to okazja by porozmawiać z młodymi radnymi o ich działaniach i planach na przyszłość! Do dyspozycji będzie również Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wraz ze specjalistycznym radiowozem oraz sprzętem wykorzystywanym w zwalczaniu przestępczości. Swoje miejsce odnajdą również osoby podejmujące pierwsze kroki po maturze - do współpracy zaprosiliśmy uczelnie wyższe z terenu Pomorza!

Na wydarzenie dotrzeć można nawet z Gdańska specjalną bezpłatną linią 101 zorganizowaną w związku z rozpoczęciem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - wystarczy na dworcu głównym w Gdyni przesiąść się w ekologiczny trolejbus bądź pociąg SKM! Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk, a Patronat Honorowy Miejski Konserwator Zabytków w Gdyni pan Robert HIRSCH oraz Muzeum Miasta Gdyni. Ponadto wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Rady Dzielnicy Leszczynki - serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia podczas Wietrzenia Schronu!

Przeczytaj także

Opinie