stat
Impreza już się odbyła

Wielkie ciasto - spektakl dla dzieci

Kuchmistrzowie Wielkiej Kuchni zapraszają na uroczystość Wielkiego Ciasta. Jest to wydarzenie niezwykłe, gdyż odbywające się zaledwie raz na 24 lata! Gdy goście przybywają, aby świętować, okazuje się, że wypiek jest niegotowy...

bilety 15 zł
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
Bilety wyprzedane
Trailer spektaklu : http://www.youtube.com/watch?v=TUPj9LJ4gqY

Wielkie Ciasto to kulinarno- magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka "kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.
Poruszający wyobraźnię, nagrodzony Galionem Gdyńskim, lalkowy debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, aktora, absolwenta wrocławskiego wydziału lalkarskiego PWST, działającego obecnie w Trójmieście, współpracującego m. in. z Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Miniatura, sceną SAM, Fundacją Sopot Centralny i Filharmonią Bałtycką.
"Ułożone w prowizorycznej kuchni (scenografii przedstawienia) naczynia wyglądają zwyczajnie, dopiero aktorzy animując je budują magię teatru, który działa nie tylko na małego widza. "Wielkie ciasto" wzbogaca umiejętnie dodana w tło przedstawienia muzyka (autorstwa Sówki Sowińskiej). Zarówno "
- Łukasz Rudziński trojmiasto.pl, Magia teatru z kilku garnków

W zaczarowanym świecie teatru Srebrowskiego pojawia się wszystko, co niezbędne, aby zmienić optykę patrzenia na świat. Zapachy, kolory, światło, tajemnica, zabawne i ciekawe lalki poruszane w widoczny sposób przez aktorów (Konrada Tilla oraz Radosława Smużnego) oraz dźwięki tworzą bardzo zgrabną całość, a obietnica skosztowania ciasta wprowadza dodatkowe napięcie dramaturgiczne. Historia kucharczyka Kowalczyka nie jest banalną opowieścią o losach starającego się o przychylność kuchmistrza młodego chłopca. Opowieść pogłębiona jest refleksją nad prawidłami światów: realnego i fantastycznego, który był punktem wyjścia w tworzeniu przedstawienia.
Mimo że to aktorzy byli "sprawcami" ruchu lalek, to jednak właśnie lalki były bezsprzecznie najciekawszymi składnikami "Wielkiego ciasta". Wykonane z różnych kuchennych przyrządów i "narzędzi", czyli z garnków, pokrywek, durszlaków, ubijaczek, szroberów, sztućców itp. wzbudzały zaciekawienie dzieci, zawsze otwartych na nowości, ale także dorosłych, starających się przeanalizować "skład" poszczególnych postaci. Jednym słowem - debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, aktora mocno już zakotwiczonego w Trójmieście, można udać za udany.
- Katarzyna Wysocka, Przepis cioci Wiesi, czyli " Wielkie Ciasto" na dworcu w Gdyni, Pomorze Kultury

"Na sukces przedstawienia Piotra Srebrowskiego składa się sama historia - ekscytująca, nieprzewidywalna i wzruszająca, ale i wizualna strona Wielkiego ciasta, która charakteryzuje się, przy całej swej prostocie, naprawdę dużą oryginalnością i kreatywnością. Scenografia i lalki (Wielkie ciasto to spektakl lalkowy, wszystkich bohaterów animują Till i Smużny) wykonane zostały z kuchennych przedmiotów codziennego użytku. Zanim aktorzy rozpoczynają opowieść o dzielnym Kowalczyku, widzimy za ich plecami półkę z odrapanymi i mocno wysłużonymi naczyniami: rondelkami, patelniami, pokrywkami, sztućcami i chochlami, które po jakimś czasie ożywają. Okazuje się, że sterta "garów" to w istocie wykonane z ogromnych humorem, ale i z dużą dbałością o detale lalki - o pękatych brzuchach z obtłuczonych rondli, wyłupiastych oczach z żarówek i wielkich dłoniach z kuchennych łopatek. Sympatyczne, zabawne lalki, znakomicie animowane przez aktorów (moim faworytem jest tu Gwiezdny Żółw) wzbudziły zachwyt, i to nie tylko wśród najmłodszych widzów. Choć przyznam, że dawno nie widziałam w teatrze tak podekscytowanych i przejętych spektaklem dzieci."
- Anna Jazgarska, Teatralny.pl "Tolkien w podziemiach dworca PKP"

Inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena, Kowal z Podlesia Większego
scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski
obsada: Konrad Till, Radosław Smużny
projekt lalek: Piotr Srebrowski
wykonanie lalek: zespół
konsultacje dramaturgiczne: Maciej Wiktor
muzyka: Sówka Sowińska
przepis na ciasto: Ciocia Wiesia
Produkcja: Teatr Gdynia Główna
Przedział wiekowy 4+

Serdecznie inspirujemy do przyjścia do SIATKI
19.05.2019 na godz. 12:00

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni