• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Wielkie Otwarcie Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Już 7 września wielkie otwarcie nowej, 7 razy większej siedziby Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni na 7 rok działalności!

7 i 8 września 2013 r. Centrum Nauki EXPERYMENT będą mogli zwiedzać posiadacze bezpłatnych zaproszeń. Pula wejściówek została już wyczerpana, więc wszystkich chętnych zapraszamy do gdyńskiego centrum nauki od wtorku, 10 września.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, która porwie w fascynującą podróż do świata nauki każdego - bez względu na wiek!

Wizyta w Centrum jest nie tylko ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny, czy grupy przyjaciół, ale też niezwykłą okazją do nawiązania naukowej interakcji, pobudzenia ukrytych pasji oraz przeprowadzenia eksperymentów, które inspirują i uczą kreatywności.

fot. Tomek Kamiński
fot. Tomek Kamiński
Centrum powstało w 2007 roku, jako jedno z pierwszych tego typu w Polsce. Jego trzonem jest interaktywna wystawa, wokół której prowadzonych jest wiele działań promujących naukę w niebanalny sposób. Pokazy tematyczne, warsztaty, wykłady, zajęcia dla grup szkolnych, czy warsztaty dla nauczycieli to tylko część wydarzeń organizowanych w EXPERYMENCIE.

Po niespełna dwuipółletniej rozbudowie powierzchnia wystawiennicza EXPERYMENTU zwiększyła się siedmiokrotnie: do 3500 m2. Odwiedzający go goście będą mieli do dyspozycji cztery główne wystawy tematyczne, wystawy tymczasowe i mnóstwo nowych stanowisk do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń.
fot. Tomek Kamiński
fot. Tomek Kamiński
Na wystawie HYDROŚWIAT - odwiedzający wcielą się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznają działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet stworzą gigantyczny wir wodny!

Ciekawie zapowiada się również przestrzeń galerii AKCJA - CZŁOWIEK. Goście - odkrywcy poznają tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, a także, dzięki jednemu ze stanowisk sprawdzą, jak będą wyglądać za 30 lat!

fot. Tomek Kamiński
fot. Tomek Kamiński
Kolejna z wystaw - DRZEWO ŻYCIA przybliży piękno przyrody. Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia - spektakularne stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Tutaj na własnej skórze będzie można poczuć trzęsienie ziemi i przekonać się, jak widzą zwierzęta! Nie zabraknie także stanowisk paleontologicznych.

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY zaprezentuje wzory i wykresy tak, aby ułatwić zrozumienie skomplikowanej dziedziny nauki, jaką jest fizyka. Interaktywne stanowiska przybliżą odwiedzającym naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Goście będą mogli również przekonać się, jak ta dziedzina nauki ułatwia podniesienie samochodu jedną ręką, lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu udźwignąć bardzo ciężki kamień.

Przeczytaj także

Opinie