• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wielkanocny Jarmark

Tuż przed Wielkanocą CH Osowa zaprasza na wyjątkową, świąteczną odsłonę jarmarku Żuławskie Smaki. W dniach 6 i 7 kwietnia można będzie odwiedzić lokalnych wystawców i zaopatrzyć się w produkty idealne do koszyczka oraz na świąteczny stół. Nie zabraknie tu typowo wielkanocnych wypieków, tradycyjnych wędlin, ale także oryginalnych ozdób wykonanych przez lokalnych rękodzielników.

cze 3-4

sobota - niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
ulgowy 64 zł

22 lipca - 13 sierpnia 2023

Gdańsk
Wstęp wolny
Każdy kto lubi regionalną, ekologiczną żywność oraz oryginalne rękodzieła, koniecznie powinien odwiedzić wielkanocny jarmark w CH Osowa. W dniach 6 i 7 kwietnia, zawitają tu Żuławskie Smaki, czyli regionalni wystawcy, którzy zaoferują wyroby własnej produkcji, idealne na świąteczny stół czy do wielkanocnego koszyczka.

Podczas jarmarku stoły będą uginać się od wypieków i ciast, takich jak baby wielkanocne i mazurki, a także tradycyjnych wędlin i kiełbas. Nie zabraknie wiejskich jaj, domowego zakwasu na żur, miodów oraz innowacji kulinarnych jak keczup z cukinii. Oprócz żywności można będzie znaleźć tu również własnoręcznie zrobione, oryginalne ozdoby świąteczne m.in. dekoracje wykonane na szydełku, czapeczki oraz kieliszki na jajka, a także unikatowe świece wielkanocne.

Świąteczne jarmarki mają swoją niepowtarzalną aurę. Dlatego bardzo cieszymy się, że Żuławskie Smaki, które stały się już stałym, cyklicznym wydarzeniem CH Osowa, tym razem przybiorą wielkanocną odsłonę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targu w tym wyjątkowym czasie, można będzie nie tylko zakupić tu jakościowe produkty, ale także poczuć atmosferę tradycyjnych Świąt - mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Żuławskie Smaki to jarmark produktów ekologicznych, wytwarzanych zgodnie z ideą slow food, bez dodatków sztucznych ulepszaczy, a także lokalnego rękodzieła.

Na wielkanocnym jarmarku zagoszczą Miody Gustawa, Słodki Zakątek, Ekologiczne Gospodarstwo rolno-szkółkarskie Jaworscy, Pierogi Halinki, Szydełkowa Madzia, Żuławskie Smaki, Żuławski Keczup z Cukinii. Jarmark czynny będzie w godzinach otwarcia galerii tj. 10.00-21.00. Będzie to ostatnia w wiosennej edycji okazja do odwiedzenia Żuławskich Smaków w CH Osowa. Kolejna dopiero jesienią.

Opinie