stat

Wielka zbiórka pluszaków

Niebieski Potwór, który lubi się przytulać, Tęczowa Żyrafa, która lubi psocić, super bohaterski Ogórek Gurki, rozrywkowy Robot, Tęcza w skarpetkach, Myszka Jesse z balonikami - oto zwycięska szóstka niezwykłych pluszaków, która pojawiła się tej jesieni w sklepach IKEA. Trwa wielka zbiórka pluszaków dla potrzebujących dzieci ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. Czy zostanie pobity ubiegłoroczny rekord zbiórki?

Nowa drużyna SAGOSKATT to sześć zwycięskich postaci, które zostały zmienione ze zwykłego rysunku w urocze nowe pluszaki w kolekcji SAGOSKATT 2019. W konkursie rysunkowym brały udział dzieci z całego świata (ponad 87 000 prac!) w ramach międzynarodowej kampanii społecznej IKEA "Zabawa to poważna sprawa".

Kolekcję pluszowych maskotek SAGOSKATT projektuje nie kto inny jak właśnie dzieci. I wprost z ich dziecięcych rysunków wędrują w postaci pluszaków do ich potrzebujących rówieśników. Warto dodać, że wszystkie dochody z ich sprzedaży są przekazywane na cele charytatywne (w tym roku w Polsce na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży). W ślad za ubiegłoroczną akcją, pod koniec października w gdańskim sklepie IKEA ruszyła kolejna edycja znanej już akcji "Let's play", w trakcie której trwa zbiórka pluszaków między innymi z serii SAGOSKATT.

W sklepie zostały wyznaczone specjalne kosze do których Klienci mogą wrzucać zabawki z przeznaczeniem na cele charytatywne. Zbiórka potrwa do 28 grudnia br.

- Poprzednia edycja zbiórki pluszaków przeszła nasze oczekiwania - mówi Blanka Gniewkowska, specj. ds. marketingu IKEA GDAŃSK. - Łącznie klienci i pracownicy sklepu podarowali ponad 1000 różnych zabawek, nie tylko z kolekcji SAGOSKATT. Pluszaki zajęły aż dziewiętnaście 120-litrowych worków - co było rekordem IKEA Gdańsk i drugim wynikiem w Polsce. Mamy nadzieję, że również tym razem pluszaki SAGOSKATT będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i być może pobijemy poprzedni rekord zbiórki.

Kierując się sugestiami pracowników organizatorzy z IKEA Gdańsk zdecydowali, że zebrane pluszaki trafią ponownie do Pacjentów Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku ul. Polanki 119, gdzie leczeniu podlegają dzieci z całego województwa pomorskiego, więc potrzeby są ogromne i wiele dzieci można pocieszyć w sytuacji choroby.

- Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pozytywnej akcji. Z tego co wiemy z poprzedniej zbiórki mali Pacjenci, bardzo entuzjastycznie reagowali na prezenty w postaci pluszaków SAGOSKATT, które mają wiele pozytywnej energii i są tak sympatyczne, że od razu wywołują uśmiech na twarzy dziecka. Zwłaszcza, że pobyt w szpitalu i sama choroba jest dla wielu Małych Pacjentów trudnym przeżyciem. - mówi Blanka Gniewkowska z IKEA GDAŃSK.

Oficjalne przekazanie maskotek nastąpi na początku stycznia 2020 roku.

IKEA od lat angażuje się w pomoc polskim dzieciom. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT po raz 6. wspiera prawo najmłodszych do zabawy i rozwoju. Kolekcja pluszowych maskotek jest elementem międzynarodowej kampanii społecznej IKEA "Zabawa to poważna sprawa". Kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego IKEA od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, a nie luksus, dzięki której budujemy relacje, tworzymy, odpoczywamy i ładujemy akumulatory, odrywamy się od rzeczywistości, a także odkrywamy świat oraz nasze możliwości.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni