stat
Impreza już się odbyła

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (7 opinii)

paź 2

piątek, godz. 17:30

bilety 80-115 zł
Kup bilet
Zagrają:

koncerty w TrójmieścieSandaless(Reggae / Rock),Gentleman! (Indie Rock),

Helicobacter (Indie Rock),

ImBeer (Rock / Funk / Freestyle),

Comise (Rock),
ComiseTrójmiejski zespół muzycznie oscylujący w energetycznym gatunku rock'a, delikatnie podszczypując styl blues, jazz, czy nawet disco. Istnieje niedługo, bo powstał pod koniec 2004 roku w wyniku zderzenia się dwóch kapel: Lazy i Wiras. Żywot krótki, a jednak po wielu dynamicznych metamorfozach, dopiero niedawno zaowocował obecnym, ciekawym składem: Agnieszka Król (vocal), Cezary Zawidzki (bas), Michał Sobański (gitara), Jakub Karecki (gitara), Tomasz Myszk (perkusja).

imBeerImBeer, kolejny reprezentant trójmiejskiej sceny rockowej powstał w 2005 roku. Nie minął rok jak do skromnego składu w postaci basisty Pitera, gitarzysty Miśka i perkusisty Matthew, dołączył wokalista Ketchup, a zaraz po nim drugi w szeregu - gitarzysta Sachy. Sami o swojej muzyce piszą "muzyka imBeer, to mieszanka funk i rocka, doprawiona coverami RHCP i Lady Pank".HelicobacterHelicobacter po raz pierwszy zainfekował Gdynię, w 1998 roku. Od tamtej pory po różnorodnych transformacjach składu, nie tylko rozpoczął intensywny podbój trójmiejskich klubów, ale w bardzo szybkim tempie zaczął się rozprzestrzeniać w dalsze zakątki Polski, tym samy zbierając ciekawe żniwa m.in.:


- festiwal w Węgorzewie (2003r.);

- grand prix podczas Fiesty Borealis w Olecku (2003r.);

- wyróżnienie na Malborskim Przeglądzie Muzycznym (2003 r.)

- kompozycja muzyki do spektaklu "Bądź mi opoka" w reż. Grzegorza Wolfa; - główna nagroda w Płockich Ogródkach Rockowych (2004r.);

- kolejne wyróżnienie na Malborskim Przeglądzie Muzycznym (2004r.);

- wyróżnienie na festiwalu Union of Rock w Węgorzewie (2004r.);

- "finałowa ósemka" na festiwal Rock In Minsk Fest (2007r.);

- "trzydziestka" festiwalu Eko Union of Rock Wegorzewo (2008r.) i obecność na festiwalowej składance;

- obecność na składance "Don't panic we are from Poland vol.3" i "MINIMAX 3" wydanej przez Piotra Kaczkowskiego.Gentleman!Zespół "Gentleman!" w obecnym składzie ( Michał Toś - wokal, Piotr Malach gitara/wokal, Łukasz "Prokop" Tylenda - gitara, Jacek "Jason" Tracz - perkusja oraz Adam "Janos" Osik - bas) gra od maja 2007 roku. W miesiąc po skompletowaniu składu zespół zagrał koncert na festiwalu Heineken Open'er, gdzie wystąpił na scenie dla młodych talentów. Festiwalowa gazetka opisując "Gentleman!" wspomniała, iż zespół "energetycznym graniem nawiązuje do Bloc Party". Tuż po Heineken Open'er zespół wszedł do studia i nagrał swoją pierwszą epkę pt. "Anka Skakanka", która została ciepło przyjęta przez trójmiejską publiczność. Również trójmiejska prasa pozytywnie oceniła wspomnianą płytę stwierdzając, iż jest to "zaskakująco dobry i mocny debiut. Dojrzały, pomysłowy i niezwykle przebojowy" (Gazeta Wyborcza, 9 listopada 2007 r. "Gentlemani dobrze grają"). Jeden z utworów z w/w epki ("Cops") został umieszczony na trzeciej części składanki wydawanej cyklicznie przez radiową Trójkę pod nazwą "Ofensywa".

Na początku grudnia 2008 Gentleman! wydał swoją drugą epkę pt.: "Antyturyści".SandalessZespół powstał w styczniu '97 w Ełku i tam funkcjonuje do dzisiaj. Jego obecny skład ukształtował się w kwietniu 2006 i tworzą go: Krzysztof Laszkowski (gitara i wokal), Rafał Poniatowski (gitara), Rafał Lemieszko (bas) i Piotr Mikulski (perkusja).

Przez 11 lat swojego istnienia Sandaless zdążyli zagrać wiele koncertów w Polsce i za granicą (Rosja, Niemcy). Uczestniczyli również w największych krajowych festiwalach - Hunter Fest, Jarocin, Magia Rocka, Kierunek Olsztyn. W maju 2006 zespół nareszcie wszedł do studia i nagrał ep-kę "droga", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy. Tak szybko się rozeszła, że nawet nie zdążyła trafić na półki sklepowe.

Panowie z Sandaless tworzą niezwykłe dźwięki, umiejętnie mieszając ciężki rock z elementami reggae, ale nie tego słonecznego jak np. w "Beach in Hawai" Ziggy Marleya. Zdecydowanie bliżej im do kapel rock-metalowych. W utworach zebranych na "drodze" jest GNIEW, ŻAL, ŚMIERĆ i STRACH, jest też pragnienie miłości oraz nadzieja. Niesamowite wrażenie robi również sam wokal, w którym jest MOC. Już w lutym ukażę się pierwszy długogrający krążek zespołu Sandaless.


Sandaless to między innymi:


- laureat Malborskich Przeglądów Muzycznych 2005,

- zdobywca Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Rockowego Kierunek Olsztyn 2006 r.

- laureat Młodych Wilków - Warszawa 2007,

- laureat koncertu "Debiuty" Opole 2008.


Z utworem "xxx" został zaproszony na składankę Piotra Kaczkowskiego Minimax 4pl. Zobacz teledysk do utworu "wizje":

AUKCJA .... I O CO KAMAN?
W przerwach pomiędzy koncertami będziecie mieli okazję wylicytować kilka ciekawych przedmiotów jak np. Profesorskie Gadżety, czy ... ? Uwaga! Uwaga! Żywy Towar! - Ten Mężczyzna! Ta Kobieta! - mogą należeć do Ciebie! Co poza tym?


- Wystaw się! - Malujesz? Tworzysz ciekawe grafiki? Interesujące instalacje? A może robisz foty? - Ty oddajesz się swoim pasjom, a my z Twoim pomysłem wystawiamy Ciebie i Twoją twórczość, by nie siedziała już cicho w kącie!


- Korytarzówka! - Mieszkasz w akademiku (DS 2,3,6, czy 9)? Świetnie! Razem ze znajomymi wylicytujcie imprezę na korytarzu! Wasza muza, Wasza szalona konwencja, My jedynie pomożemy Wam je zrealizować.


- Akademikówka! - Zbierzcie 10 osobową ekipę z Waszego akademika, która właśnie dla niego i jego mieszkańców wylicytuje, a następnie z naszą pomocą zorganizuje imprezę w AK PG Kwadratowa. Muza? Temat? Wystrój? Atrakcje? Zależne są tylko od jednej zmiennej - Waszej Kreatywności.


A dla tych, którzy zamiast się bawić woleliby oddać się ciekawej dyskusji na temat edukacji, poziomu kształcenia na PG, czy po prostu poczuć dreszczyk emocji podczas ciekawej rozmowy z najwyższymi władzami uczelni zapraszamy na - Śniadanie z Rektorem!


Chcecie dowiedzieć się więcej? 11 stycznia o godz. 16 bądźcie w AK PG Kwadratowa!

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.