Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy XXI Finał (2 opinie)

  • niedziela, 13 stycznia 2013
  • Gdańsk Sopot Gdynia
  • wstęp wolny

Rusza wielka, zimowa tradycja, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wielki finał w Gdańsku 13 stycznia 2013 roku na Targu Węglowym.

W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Polska medycyna dziecięca, to temat coroczny, ale seniorzy stanowią pewną nowość. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny, ma zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku. Pieniądze w tym roku zostaną podzielone: połowa zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
materace przeciwodleżynowe
statywy mobilne do kroplówek
ssaki elektryczne i akumulatorowe
pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.

Po raz pierwszy Fundacja przeprowadziła badania opinii społecznej związane z planowanym celem zbiórki. Badanie przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC potwierdziło kierunek planów Fundacji. 91% respondentów zaakceptowało taki sposób wydatkowania środków zebranych w Finale.

Aukcje, wydarzenia
Z początkiem grudnia, pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl Fundacja razem z Allegro uruchomiła serwis aukcyjny. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe, a wszystkie wpłaty za przedmioty wpływają bezpośrednio na konto Fundacji. Sztaby w tym roku nie przyjmują przedmiotów na aukcje, umożliwiają kontakt pomiędzy sprzedającym a kupującym, ale także mogą pomagać osobą chcącym coś sprzedać w wystawieniu aukcji i jej nagłaśnianiu.

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.