stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielka Majówka: Renata Przemyk - The Best Of (2 opinie)

Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in.: "Babę zesłał Bóg", "Kochana", "Odjazd", "Zero", "Ten taniec", "Bo jeśli tak ma być" oraz kilka piosenek z najnowszej płyty "RZEŹBA DNIA".

paź 19-23

wtorek - sobota, godz. 15:00

bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
W programie:
Przedstawiamy: Gaba Janusz z zespołem
Gabriela Janusz-Zięba - wokal
Michał Ciesielski - piano
Maciej Milewski - gitara
Jarosław Stokowski - kontrabas
Łukasz Łapiński - perkusja

koncerty w TrójmieścieRenata Przemyk - The Best OF
Renata Przemyk - wokal
Kamil Błoniarz - akordeon
Grzegorz Palka - gitary
Piotr Wojtanowski - bas
Sławek Puka - bębny
Krzysztof Pająk - instrumenty klawiszowe


Gaba Janusz
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w klasie Krystyny Stańko w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie zatrudniona jest obecnie na stanowisku nauczyciela akademickiego. Współpracuje również z trójmiejskim Teatrem Wybrzeże, biorąc udział w spektaklu (g)DZIE-CI FACECI. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych pod okiem znakomitych polskich muzyków jazzowych m.in. Włodzimierza Pawlika, Grażyny Łobaszewskiej, Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej.
Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów muzycznych m.in. Europejskich Integracji Muzycznych 2013 (II Nagroda) oraz I Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, gdzie w 2011 roku otrzymała Złotą Różę Małego Księcia (I Nagroda). W 2014 roku Gaba Janusz z zespołem zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA i wystąpiła podczas Koncertu Laureatów w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, połączonym z ogólnopolską transmisją na antenie radiowej Trójki.

Występowała na największych polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jantar, Ladies' Jazz Festival, Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach). Za swoje osiągnięcia artystyczne została w 2013 roku uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom.

Miała okazję występować razem z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej, takimi jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Krystyna Stańko.

W chwili obecnej Gaba Janusz pracuje nad autorskim materiałem, który stylistycznie nawiązuje do tradycji polskiej piosenki i bazuje na brzmieniu akustycznego instrumentarium. Złożona warstwa muzyczna kompozycji pozwala wyeksponować zegarmistrzowską precyzję wykonawczą muzyków oraz stanowi doskonały punkt wyjścia dla treści pozamuzycznych. Czysty jak łza głos wokalistki maluje dla słuchacza fantastyczne pejzaże ludzkich emocji i prowadzi przez tajemniczy ogród niezapomnianych wrażeń. Mocną stroną utworów są niebanalne teksty napisane w języku polskim.


Renata Przemyk
fot.A.Powierża

Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in.: "Babę zesłał Bóg", "Kochana", "Odjazd", "Zero", "Ten taniec" , "Bo jeśli tak ma być" oraz kilka piosenek z najnowszej płyty "RZEŹBA DNIA.

Renata Przemyk jest wokalistką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną - piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W ubiegłym roku świętowała 25-lecie swojej działalności artystycznej.

We wrześniu 2014 roku, nakładem Universal Music Polska, Renata Przemyk wydała nowy, znakomity i ogromnie zróżnicowany album zatytułowany "Rzeźba dnia". Wielu ta płyta zaskoczyła i na pewno nikogo nie pozostawiła obojętnym, zdobywając same pochlebne recenzje dziennikarzy i krytyków muzycznych. Według wielu z nich, jest to jedna z najlepszych płyt artystki.

Oto słowa samej artystki dot. tego krążka:
"Rzeźba dnia" to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi".

Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of". W 2006 roku ukazała się płyta "Unikat". 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu "Odjazd" w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a singiel promujący płytę - piosenka "Odjazd" zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej "Trójki". W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do "Szyca" Hanoha Levina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt. "Panienki z temperamentem", na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru "Kabaretu Starszych Panów". We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. "Jakby nie miało być" do której teledysk nakręcił Bartek Kulas. Piosenka przez 35 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 24 lutego 2012r. w Teatrze RAMPA w Warszawie odbyła się premiera kolejnego spektaklu muzycznego pt. "MONSTERS. PIEŚNI MORDERCZYŃ" do którego Renata skomponowała 6 piosenek.

21 września 2012 r. ukazała się płyta "Renta Przemyk Akustik TRIO", która jest dopełnieniem akustycznego projektu koncertowego Artystki pod tym samym tytułem.23 września 2013r. ukazała się płyta "Renata Przemyk w Trójce" vol. 7 z koncertem zarejestrowanym w studiu im. Agnieszki Osieckiej, który Renata zagrała w lutym 2012r. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

30 września ukazała się najnowsza, premierowa płyta Artystki, na która fani czekali 5 lat, pt.: "RZEŹBA DNIA". Równocześnie, w 2014 roku przypadło XXV-lecie twórczości artystycznej Artystki.

Wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku. Współpracowała z wieloma artystami, takimi jak.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór "Nic nie pachnie tak jak Ty" przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów "Trójki") czy z Kasią Nosowską - przebojowa "Kochana".
W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  5 zł
Bilety 5 zł do nabycia przed koncertem (godzina przed) na miejscu w Teatrze Leśnym

Opinie (2) 2 zablokowane

 • Fajnie idę i tanio brawo dla organizatorów i fajnego miejsca na koncerty.

  • 39 0

 • Dziękujemy!

  Reniu, było jak zawsze - fantastycznie!
  Podziękowania dla Ciebie i całego zespołu...
  Zaglądaj do nas częściej!

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.