stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wieczory z muzyką organową

W niedzielę, 16 czerwca o godz. 19.00, w Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli na gdyńskim Obłużu (Pl. św. Andrzeja 1) odbędzie się koncert w ramach cyklu "Wieczory z muzyką organową". Będzie to okazja, aby posłuchać m.in. kompozycji Jana Sebastiana Bacha oraz utworów francuskich impresjonistów, nawiązujących w swoich utworach do chorału gregoriańskiego. Wykonawcą koncertu będzie utalentowany artysta młodego pokolenia - Jan Mroczek.

lip 5

niedziela, godz. 17:00

Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 25.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Kup bilet
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Gdyni. Wstęp wolny.
Zapraszają: Urząd Miasta Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra oraz Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Jan Mroczek
Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając 6 lat, a w wieku 13 lat również na organach w klasie swojego ojca Adama Mroczka w Liceum Muzycznym w Częstochowie.
Podczas studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie odniósł pierwsze sukcesy zdobywając nagrody na konkursach organowych (Rumia, I nagroda, 2003 rok oraz Castellana Grotte, II nagroda, 2004 rok) i występując z recitalami w tak prestiżowych miejscach jak: Bazylika Jasnogórska czy Kościół Mariacki w Krakowie. Okres studiów pod kierunkiem Prof. Józefa Serafina to czas rozwoju w różnych kierunkach muzycznych. Kolejnym wirtuozem i pedagogiem, który wywarł ogromny wpływ na jego artystyczną drogę jest Prof. Daniel Roth organista tytularny kościoła St. Sulpice w Paryżu. J.M. pracował pod jego kierunkiem najpierw jako stypendysta, a później student Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. J.M. realizuje się w różnych projektach muzycznych współpracując dotychczas z wieloma artystami i zespołami m.in.: Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, chórem Collegium Cantorum Czestochowiensis oraz zespołem Barock Tune.

Od 2005 roku J.M. realizuje swój projekt autorski Częstochowskie Dni Muzyki Organowej. Festiwal gościł wielu znakomitych polskich i zagranicznych artystów. Podczas koncertów prezentowana jest muzyka organowa we wszystkich możliwych odsłonach - recital, muzyka kameralna, muzyka symfoniczna z towarzyszeniem organów czy muzyka jazzowa z organami Hammonda.
Prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2012 roku otrzymał odznaczenie honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem Rady Programowej Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater. W styczniu 2017 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Dotychczas występował jako solista w Polsce, Luksemburgu, Niemczech, Rosji, na Litwie i na Węgrzech.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij