stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

White Dream - spektakl muzyczny

White Dream to teatr z muzyką na żywo. Spektakl, który toczy się we śnie. A wiadomo, że we śnie różne rzeczy są możliwe i różne rzeczy mogą się wydarzyć.

bilety 70 zł
ulgowy 50 zł
Kup bilet
bilety 40 zł
ulgowy 35 zł
Kup bilet

 
Główna bohaterka budzi się we własnym śnie. Ma jasny przejrzysty sen. Może zrealizować każde swoje pragnienie, ożywić każdą myśl, każdy obraz, nadać mu kształt, barwę, smak. Śni swój sen...

Na początku słyszy proste dźwięki, szuka ich źródła, jeszcze nie wie, że to sen. Dostrzega proste formy, które wyłaniając się z cienia, powoli, stają się coraz bardziej wyraziste, przybierają kształt żywych, jakże przedziwnych postaci, a wszystko to w jednym kolorze - otacza ją, bowiem wszechogarniająca biel.

Toczy się sen. Najpierw czas staje w miejscu, potem... cofa się do tyłu. Magiczne lustro, przez które można przejść, taniec zegarów czy majestatyczny orszak: wszystko może się wydarzyć. To przecież tylko sen. A może raczej niezwykłe marzenie senne. To White Dream.

Zespół "A może..." - powstał w 2009 roku z inicjatywy Tomasza Szwelnika, gdańskiego przedsiębiorcy, artysty i muzyka, który prowadził warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją "Sprawni Inaczej" dzięki wsparciu i uprzejmości Pani Prezes Justyny Rogińskiej. Zespół koncertował między innymi w Radiu Gdańsk, Centralnym Muzeum Morskim, na wernisażu wystawy Guntera Grassa w Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz wyjątkowy koncert na głównej scenie z okazji obchodów Dni Bardejova na Słowacji, na festiwalu "Świat Mało Znany".
 
W roku 2015 do zespołu dołączyła Aurelia Kurczyńska, psycholog, fotograf, choreograf, dzięki której "A może ..." realizuje projekty teatralno-muzyczne. Spektakl SZPIEG w czerwcu 2016 tego roku otrzymał główną nagrodę Prezydenta Miasta Tczew na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych.  W roku 2017 został stworzony nowy spektakl pt. "White Dream", który otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych. Zespół "A może...' to niezwykłe połączenie muzyki granej na żywo i teatru w wykonaniu osób niepełnosprawnych.  Dzięki wsparciu Fundacji Sprawni Inaczej zespół.

"A może ..." realizuje ambitne projekty artystyczne aktywizując osoby niepełnosprawne, które pokazują, że można tworzyć razem, w radości pokonując bariery. Obecnie w repertuarze mamy zarówno materiał koncertowy jaki i teatralny.

Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska
Patronat medialny Portal Trojmiasto.pl
Zdjęcie: www.fsi.gda.pl
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • spektakl muzyczny , bal , sylwester
  paź 31
  środa, g. 19:00
  Gdynia, Konsulat Kultury
  Sylwester w Konsulacie
 • spektakl muzyczny
  lis 10
  sobota, g. 18:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Przybora na 102

Najczęściej klikane (7 dni)