Impreza już się odbyła

Wehikuł czasu - Biskupia Górka. Ukryty Gdańsk

12 czerwca zapraszamy na spacer z przednikiem po Biskupiej Górce. Dzięki przewodnikowi poznamy historię Biskupiej Górki, przenosząc się w codzienność sprzed lat. Spacer jest częścią cyklu spotkań i warsztatów dotykających tematyki historii i architektury Gdańska oraz bezpośrednim nawiązaniem do coachingu, czyli szukania skrytek ("keszy").

Biskupia Górka to dzielnica Gdańska, która odkrywa przed nami niezwykłą, a może właśnie zwykłą tajemnicę. Dzięki napisom zachowanym na budynkach, możemy dowiedzieć się, gdzie przedwojenni gdańszczanie jadali obiady, gdzie kupowali chleb, ciastka, mleko, a nawet mydło. Na jednej z kamienic przy ulicy Biskupiej znajdziemy szyld w języku niemieckim: "Restaurant zum Schwarzen Meer", czyli Restauracja nad Czarnym Morzem. Dzisiaj znajduje się tam między innymi magiel. Po przeciwnej stronie, przy domu z numerem 33 widnieje napis "Seifen", czyli mydło. Spod farby przebijają jeszcze inne litery. Niestety, nie do odczytania. Natomiast kilka metrów dalej, na rogu kamienicy pod numerem "34" czytamy "Milch Verkaufstelle" - punkt sprzedaży mleka. Jest jeszcze dom gdzie swój interes prowadził Wilhelm Dreseck. Szyld w języku niemieckim zdradza nam, że przy ulicy Na Stoku 35 niegdyś gdańszczanie kupowali chleb. "Brot und Kuchen Backerei" Wilhelm Dreseck - czyli "Chleb i ciasto" Piekarnia Wilhelma Dresecka.

Spacer poprowadzi Łukasz Darski - Dziarski Przewodnik.

Kesze są doskonałym sposobem na poznanie nieoczywistej przeszłości miasta, spenetrowanie ukrytych zakamarków czy przyjrzenie się miejscom, które powoli znikają z mapy miasta.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij