stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Weekend z designem

W dniach 25-27 października odbędzie się Weekend z Designem - trzy dni pełne inspirujących wydarzeń i wyjątkowych atrakcji. To wydarzenie, poświęcone designowi, wystawom, spotkaniom z architektami i projektantami oraz kreatywnym warsztatom, na stałe zagościło w kalendarzu trójmiejskich imprez. Gościem honorowym pierwszego dnia będzie wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie Oskar Zięta - architekt, założyciel i dyrektor generalny Zieta Prozessdesign.

lip 24

sobota, godz. 9:00

Gdynia,
Wstęp wolny
lip 26-30

poniedziałek - piątek

Online
Urodzony w 1975 r., ukończył szwajcarską Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Po jej ukończeniu pracował tam jako asystent naukowy na wydziale CAAD - Computer Aided Architectural Design. Wybrane nagrody: nagroda AUDI - Mentor-Price 2011, Red DotAward 2008, DMY Award za innowacje w procesie produkcji 2008, YDMI 2008, nagroda German Design Council 2009, nagroda Forum Aid Awards 2009, nagroda technologiczna - Materialica 2009, MUST HAVE Design Łódź 2011. Swoje projekty, które nazwał "meblami przyszłości", trafiły do wielu prestiżowych kolekcji, w tym Centre Pompidou w Paryżu, Pinakothek der Moderne w Monachium, Zurich Design Museum i Baden State Museum w Karlsruhe. Swój stosunek do designu nazywa Prozessdesign i tak nazywają się jego dwa studia projektowe we Wrocławiu i Zurychu. Podczas Weekendu z Designem będzie można obejrzeć wystawę jego prac oraz wysłuchać wykładu/prezentacji "Think big, be stupid" z demonstracją ekspansji wolumetrycznej charakterystycznej dla technologii FIDU, opracowanej przez Oskara Ziętę.

W sobotę o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Martą Czerkies, architektką wnętrz, prowadzącą program "Kupione i co dalej"" w Domo +. Projektantka opowie, jak urządzić mieszkanie kupione w stanie deweloperskim. Pokaże krok po kroku, jak zaplanować i zrealizować tego typu projekt. Kupno mieszkania w stanie deweloperskim daje właścicielom wiele możliwości własnej aranżacji wnętrz. Można dość łatwo zmienić układ, a nawet funkcje pomieszczeń i wszystko urządzić po swojemu. Nie trzeba mozolnie skuwać starych kafelków ani zrywać tapet po przednich lokatorach. Z drugiej strony wiele rzeczy trzeba zaplanować i wykonać od zera, co na ogół wiąże się ze sporymi kosztami. Jak zrobić to z głową? Jak obliczyć budżet wykończenia wnętrz? Jak wybrać materiały i wykonawcę? Na powyższe pytania odpowiedzi udzieli - podczas swojego wykładu - Marta Czerkies.

W piątek, tj. 25 października, zostanie ogłoszona czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu dla projektantów "Inspirujący produkt na...", organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Konkurs ma promować młodych projektantów, którzy stawiają pierwsze kroki w projektowaniu. To także możliwość do nawiązania kontaktów na linii projektant - producent - odbiorca. Jak co roku nagrodą za pierwsze miejsce jest wyjazd na prestiżowe, międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie - Salone del Mobile Milano 2020. Ponadto, zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE i włączony do kolekcji marki. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję współpracować z zespołem TRE przy rozwoju i wdrożeniu do produkcji zwycięskiego projektu, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek.

Podczas Weekendu z Designem oprócz wystawy prac Oskara Zięty, będzie można obejrzeć wystawę prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziału Architektury i Wzornictwa z pracowni projektowania mebla. To już kolejna edycja tej wystawy prezentowana w City Meble. Klienci oraz zaproszeni goście będą mogli zobaczyć, co młodzi projektanci myślą o designie, co jest dla nich ważne, jak najnowsze trendy przekładają się na ich projekty.

W sobotę, tj. 26 października, odbędą się warsztaty "Sam możesz zaprojektować swoje mieszkanie", prowadzone przez właścicielkę Szkoły Kappa panią Katarzynę Paszylk.

W ten weekend będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z architektami wnętrz. Porad będą udzielać: Katarzyna Jędruszczak oraz Agnieszka Rogaczewska, projektantki w conceptownia.com. Zapisy pod adresem: spotkanie@citymeble.com.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających w tych dniach Galerię będzie gra miejska "W poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji". Udział w zabawie nagradzany będzie ekotorbą.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach. 26 i 27 października w godzinach 11.00-18.00 odbędą się kreatywne warsztaty. Uczestnicy będą mogli wykonać swoją spersonalizowaną ekotorbę.

Przez cały weekend można będzie skorzystać z niepowtarzalnych rabatów oraz atrakcji czekających w poszczególnych salonach Galerii. Wszystkie przygotowane przez organizatorów atrakcje są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy.

Agenda:
25 października

• 18.30 - wernisaż prac Oskara Zięty
• 19.00 - ogłoszenie kolejnej edycji konkursu "Inspirujący produkt na..."
• 19.15 - wykład gwiazdy designu Oskara Zięty pt. "Think big, be stupid"
• 20.00 - bankiet
Na piątkowe wydarzenie obowiązują zapisy na evenea.pl.

26 października
• 10.00-20.00 - wystawa prac Oskara Zięty
• 10.00-20.00 - gra miejska: W poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji
• 11.00-18.00 - darmowe porady architektów - zapisy: spotkanie@citymeble.com
• 11.00-18.00 - warsztaty kreatywne dla dzieci
• 13.00-18.00 - warsztaty: Sam zaprojektuj swoje mieszkanie - zapisy: spotkanie@citymeble.com
• 18.00 - wykład Marty Czerkies

27 października
• 10.00-18.00 - wystawa prac Oskara Zięty
• 10.00-18.00 - gra miejska: W poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji
• 11.00-18.00 - darmowe porady architektów - zapisy: spotkanie@citymeble.com
• 11.00-18.00 - warsztaty kreatywne dla dzieci


Galeria Wnętrz City Meble to około 70 lokali wnętrzarskich, zajmujących ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych. To przestrzeń, na której obok siebie znajdują się zarówno showroomy sklepów internetowych, prezentujących w najdogodniejszy sposób swój bogaty asortyment, jak i duże salony wnętrzarskie. W Galerii funkcjonuje Strefa Inspiracji - przestrzeń twórcza przeznaczona dla architektów i projektantów oraz miejsce wydarzeń cyklicznych, warsztatów i spotkań biznesowych. Atutem City Meble jest lokalizacja. Bliskość przystanków autobusowych, tramwajowych, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, a także usytuowanie przy głównej arterii komunikacyjnej sprawiają, że to jeden z najbardziej dostępnych obiektów w całej metropolii trójmiejskiej. Galeria dysponuje parkingiem na ok. 300 samochodów. Również dla rowerzystów, którzy mogą dotrzeć przebiegającą obok ścieżką rowerową łączącą całe Trójmiasto, przygotowane zostały parkingi.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.