stat

Warsztaty z odpoczywania - słuchowisko relaksacyjne

Świąteczna i niecodzienna odsłona Projektu My! To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy przed świętami pędzą co sił, kupują, gotują, przystrajają dom i zapominają o bardzo ważnej części naszego życia jakim jest ODPOCZYNEK. Proponujemy uciec na chwilę od świątecznego amoku i znaleźć w tym szaleństwie chwilę dla siebie.

Chcielibyśmy zaprosić was do udziału w przedstawieniu dźwiękowym, które zostanie poprowadzone przez Oskara Tomalę.
Specjalnie na tę okazję została przygotowana kompozycja czterokanałowa, w której generowane będą wibracje w systemie kwadrofonicznym (cztery głośniki), z wplecionymi nagraniami natury, oraz instrumentów akustycznych.
Dzięki odpowiedniemu ułożeniu głośników, słuchacz jest w stanie doświadczyć przestrzennego dźwięku 3D. Deep Listening jest pojęciem znanym już od kilkudziesięciu lat.
Opisuje głębokie doświadczanie sfery audialnej, które wprowadza słuchającego w stan medytacyjny, będący narzędziem do autorefleksji, oraz pogłębienia doświadczania chwili obecnej i relacji ciała/umysłu z przestrzenią.
Spotkanie rozpocznie się krótkim wprowadzeniem do pojęcia Deep Listening oraz zostaną objaśnione wskazówki podróży.
Zaleca się zabrać ze sobą wygodne ubrania, ciepłe skarpetki, oraz kocyk.

Oskar Tomala kompozytor, gitarzysta, producent, klarnecista, pedagog, oraz entuzjasta yogi i wycieczek górskich. Urodził się w Tychach. Aktualnie mieszka w Gdańsku w dzielnicy Matemblewo, które stało się jego twórczą enklawą. Jego kompozycje będące często fotografią dźwiękową przestrzeni, odzwierciedleniem zmienności świata i uwydatnieniem błędu jako czynnika nieprzewidywalnie pięknego.
Wraz z utworzonym w 2019 roku zespołem ZIEMIA nagrał album Catastropha.
Jest laureatem konkursu Jazz Juniors, oraz Blue Note Competetion. Brał udział w warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez Adama Sztabę. Aktualnie pracuje nad solowym albumem w którym klarnet stał się generatorem najróżniejszych faktur, tekstur dźwiękowych. Szkice do albumu powstały podczas tegorocznych, licznych podróży pociągiem.
Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Jest studentem Akademii
Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji i aranżacji.

Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych, ze względu na ograniczoną przestrzeń obowiązują zapisy.

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 343-46-91
Zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.