• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty podróżnicze dla dzieci: Irlandia

W listopadzie wyruszamy do zielonego państwa wyspiarskiego, z którego wywodzi się Święty Patryk! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się 9 listopada w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje Irlandii.

Bezkresne, zielone łąki, owce, skrzaty i hucznie obchodzony Dzień Świętego Patryka to tylko niektóre z ciekawostek kojarzonych z Irlandią. Warsztaty z cyklu "Mali podróżnicy" w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk zapewnią moc rozrywek dla dzieci o różnorodnych upodobaniach. W programie wydarzenia przewidziano m.in. podróżnicze podchody, poszukiwanie skarbu ze skrzatem Leprikonem czy naukę irlandzkiego tańca.

Uczestnicy zajęć będą wędrować "palcem po mapie", odkrywając fakty i mity związane z Irlandią, a w podróż tradycyjnie zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko. Maluchy dowiedzą się, że symbolem państwa jest czterolistna koniczyna, a najpopularniejszym mieszkańcem wyspy jest... skrzat pilnujący garnca złota ukrytego za tęczą. Nie zabraknie zielonych warsztatów, na których powstaną kreatywne gadżety i dekoracje. Będzie się działo!

Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których dzieci będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 9 listopada w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Opinie