stat

Warsztaty o plastiku na Dzień Ziemi

  • czwartek, 22 kwietnia, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: Plama
  • Bilety
    wstęp wolny

Z okazji Dnia Ziemi Plama GAK zaprasza młodzież od 15 roku życia na warsztaty o plastiku.

Członkinie inicjatywy Zielone Ogniwo podczas 1,5 godzinnych warsztatów przedstawią upcyklingową ideę prasowania plastiku. Warsztaty zawierają część informacyjno - dyskusyjną oraz praktyczną. Część informacyjna i dyskusyjna warsztatów poruszy aktualne dziś pytania: Czym jest mikroplastik? Czym jest upcykling? Jak można wykorzystać plastik ponownie i stworzyć nowe rzeczy?
Część praktyczna to wprowadzenie upcyklingowej idei prasowania plastiku w praktykę.
Do warsztatu będą potrzebne: żelazko, dwie reklamówki (takie, które można otrzymać w sklepie, trochę mocniejsze niż foliówki na pieczywo/warzywa), papier do pieczenia, nożyczki, ręcznik.

Warsztaty odbędą się na platformie Zoom.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: plama@gak.gda.pl

Warsztaty poprowadzą członkinie nieformalnej grupy aktywistycznej Zielone Ogniwo, Janina i Rozalia. Są one studentkami Uniwersytetu Gdańskiego. W wolnym czasie działają na rzecz ekologii poprzez tworzenie projektów lokalnych takich jak warsztaty dla dzieci i młodzieży czy akcje uliczne. Brały udział w międzynarodowych projektach na temat bioróżnorodności i upcyklingu. Są aktywistkami ruchów i organizacji proekologicznych takich jak Młodzieżowy Strajk Klimatyczny czy Greenpeace. Założyły grupę Zielone Ogniwo, która zrzesza osoby aktywistyczne z Trójmiasta chcące zaangażować się na rzecz ekologii.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.