• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Warsztaty fotograficzne z Sebastianem Mulem

Lubisz fotogrowafować i chcesz zdobyć solidne podstawy do tego, żeby to robić jeszcze lepiej? A może masz aparat i nie wiesz, od czego zacząć przygodę z obrazem? Nie szukaj dalej. Proponujemy warsztaty fotograficzne, na których dowiesz się dużo, a nauczysz jeszcze więcej!
Warsztay są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.

sie 13

sobota, godz. 13:00 - 15:00

Gdańsk,
bilety 120 - 160 zł
wrz 6-7

wtorek - środa, godz. 17:00 - 20:00

bilety 500 zł
Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w środy, w godzinach 17.00-19.00. Termin: 8.06 - 13.07.2022 r.

Prowadzący: Sebastian Mul, Wave of Light

Harmonogram i tematyka warsztatów:
8.06.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Podstawy fotografii jak zrobić dobre zdjęcia tym, co mamy pod ręką

Zajęcia zaczną się od bardzo krótkiej i przystępnie podanej historii fotografii. Dowiecie się, jak powstawały zdjęcia przy użyciu pierwszych aparatów fotograficznych i dlaczego ten proces wciąż wygląda podobnie. Pozwoli to przejść płynnie przez tematy takie jak: światło, czułość, ekspozycja i przesłona wyjaśnimy wszystkie tryby dostępne we współczesnych urządzeniach i przejdziemy do praktyki. Podczas zajęć praktycznych nauczycie się w pełni wykorzystywać aparaty w swoich telefonach, ale także korzystać z profesjonalnych aparatów fotograficznych: lustrzanki, bezlusterkowca, aparatu analogowego w różnych warunkach oświetleniowych.
Na koniec omówimy efekty naszej pracy, a chętni dostaną zadanie domowe, które skonsultujemy na kolejnych zajęciach lub zdalnie (prowadzący będzie dostępny dla uczestników również po kursie).

15.06.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Podstawy kompozycji

Jak każde zajęcia rozpoczniemy od pewnej dawki teorii omówimy zagadnienia kompozycji oraz prawa, którymi się rządzi w oparciu o prace uznanych artystów. Wspólnie stworzymy kilka kadrów (metodą poprawiania zdjęć) i wykonamy różne ćwiczenia praktyczne. Następnie aparaty pójdą w ruch i rozpoczniemy komponowanie elementów zastanych, czyli: przedmiotów, ludzi w budynku i na ulicy oraz krajobrazów. Ponadto stworzymy własne kompozycje, wykorzystując wiedzę z obecnych i poprzednich zajęć. Na koniec omówimy nasze prace i wyznaczamy projekty domowe, które omówimy online lub na kolejnych zajęciach.


22.06.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Praca ze światłem fotografia plenerowa i wewnątrz budynków. Elementy fotografii portretowej

Podczas tych zajęć pogłębimy naszą wiedzę na temat pracy ze światem. Nauczymy się poprawiać warunki oświetleniowe wykorzystując naturalne i sztuczne światło za pomocą profesjonalnych blend i lamp błyskowych, ale i przedmiotów, które można znaleźć w domu. W ruch pójdą także statywy, a uczestnicy zrozumieją, dlaczego to narzędzie bywa niezbędne. Znając już podstawy kompozycji i pracy ze światłem, można będzie płynnie przejść do podstaw fotografii portretowej i wykonać kilka portretów. Na koniec omówimy prace z lekcji i wyznaczymy pracę domową.

29.06.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Praca ze światłem podstawy pracy w studio

Nauczymy się pracy z podstawowym sprzętem studyjnym, uczestnicy dowiedzą się więcej o cieniu, pracy z blendami, lampami błyskowymi, softboxami i tłem fotograficznym. Poznamy podstawy fotografii produktowej, różnych przedmiotów i ludzi. Uczestnicy wykorzystają swoją wiedzę z zakresu kompozycji oraz fotografii portretowej do wykonania swoich pierwszych zdjęć studyjnych. Każdy uczestnik będzie mógł porobić zdjęcia przy użyciu profesjonalnego sprzętu i otrzymać je po zajęciach.

6.07.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Fotografia reportażowa i uliczna

To będzie najbardziej praktyczna odsłona zajęć ruszymy w plener, aby uchwycić decydujące momenty zdarzeń. Dowiecie się, na co zwracać uwagę fotografując architekturę, krajobrazy, ludzi i wydarzenia. Zyskacie wiele praktycznych wskazówek, między innymi: jak fotografować dynamiczne sceny, jak spoglądać na świat rybim okiem oraz jak komponować makro-ujęcia. Na koniec selekcja, omówienie prac i zadanie domowe.

13.07.2022 r., środa, godz. 17.00-19.00
Podstawy obróbki cyfrowej i retuszu

Uczestnicy poznają podstawy cyfrowej obróbki zdjęć na bezpłatnym oprogramowaniu, które będą mogli wykorzystać podczas swojej dalszej przygody z fotografią. Poznają główne zasady retuszu, dowiedzą się na co powinni zwracać szczególną uwagę oraz jakich błędów nie popełniać. Będą mieli możliwość dokonać retuszu zdjęć, które wykonywali na poprzednich zajęciach, a także na wyselekcjonowanych zdjęciach przez prowadzącego. Na koniec każdy z uczestników otrzyma pracę domową.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł
Koszt zajęć: 380 zł za cykl lub 100 zł pojedyncze wejście.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.