Impreza już się odbyła

Warsztaty Koncentracji Uwagi

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty z koncentracji uwagi. Koncentracja, to proces polegający na skupieniu, skierowaniu określonej myśli, zagadnieniu, wydarzeniu, sytuacji czy zjawisku i utrzymywaniu w czasie.

W dzisiejszym świecie wszyscy zauważamy ogromny problem związany z koncentracją uwagi szczególnie u dzieci i młodzieży. Koncentracja idzie w parze z cierpliwością, z umiejętnością czekania. Natomiast dzieci przyzwyczajone do szybkich zmian bodźców, wywołanych m.in. przez gry komputerowe czy telewizję (zwłaszcza reklamy), nie potrafią dłużej skupić się na zadaniu, przez co szybko następuje u nich zniechęcenie i rezygnacja. Skutkiem tego są oczywiście problemy w nauce i niechęć do szkoły.
Istnieje jeszcze wiele innych czynników powodujących problemy z koncentracją uwagi, takich jak: stres, brak zaspokojenia podstawowych potrzeb psychicznych dziecka, hałas, bałagan, brak harmonogramu i codziennych działań nawykowych, nieodpowiednia ilość snu czy niewłaściwe odżywianie.

PROGRAM WARSZTATÓW:
- zadania logiczne na koncentrację uwagi o różnym stopniu trudności
- techniki pamięciowe
- ćwiczenia pamięci krótko i długotrwałej
- ćwiczenia synchronizujące obie półkule mózgowe
- nauka żonglowania
- praca zmysłami - z zapachem, kolorem, smakiem i muzyką
- gry zręcznościowe
- techniki relaksacyjne
- ćwiczenia oddechowe

CEL WARSZTATÓW:
- zapoznanie dzieci i rodziców z podstawowymi technikami koncentrującymi uwagę - uświadomienie dzieciom konieczności stosowania ćwiczeń koncentrujących uwagę podczas uczenia się i zapamiętywania
- ćwiczenie u dzieci nawyków związanych z koncentracją uwagi
- utrwalanie u dzieci umiejętności radzenia sobie z dekoncentracją uwagi - zaznajomienie dzieci i rodziców z nowoczesnymi metodami nauczania

CZAS TRWANIA WARSZTATÓW:
12 spotkań po 1,5 godz. (18 godz.)

PROWADZĄCA - mgr Jolanta Kozeracka - słuchaczka studiów podyplomowych Neurodydaktyka, szkoleniowiec, nauczyciel mianowany, pedagog, polonista, właścicielka Centrum Edukacyjnego EDUVO.

Informacja o biletach

  • Kontakt
    690-015-682
KOSZT WARSZTATÓW:
420 zł/os., w cenę wliczony jest pakiet ćwiczeń (warsztat - 35 zł/os.)
Opłaty:
I opłata do 07-12-2018 (140,00 zł)
II opłata do 07-01-2019 (140,00 zł)
III opłata do 07-02-2019 (140,00 zł)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.