• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Warsztaty "Druga młodość"

Warsztaty "Druga młodość" to cykl spotkań, których zadaniem jest propagowanie nowych technologii połączonych z umiejętnościami majsterkowania. To również pretekst dla osób dorosłych do niecodziennych działań a dla seniorów przeżycia drugiej młodości w sensie dosłownym i w przenośni. To także okazja do wskrzeszenia ducha dawnej świetności przedmiotów, które od lat leżą na poddaszach, w zakamarkach piwnic i innych tajemniczych miejscach.

wrz 26

poniedziałek, godz. 17.30

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 10

poniedziałek, godz. 10:00

Online
bilety 69,00 zł
W zajęciach będą wykorzystywane stare zabawki, stare przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD i RTV, które uczestnicy przyniosą na zajęcia by zmodyfikować je, naprawić i dodać element współczesność tj. micro-kontroler Arduino, który będzie mógł sterować, sprawdzać i wykonywać polecania.

Zadanie w dużej mierze będzie polegało na współpracy grupy, wspieraniu się na wzajem pomysłami i umiejętnościami. Będzie to swoista wymiana doświadczeń, która posłuży do stworzenie wspólnego projektu. Kreatywnie, zabawnie i współcześnie podejdziemy do kwestii majsterkowania, dotykając zagadnień związanych ze sztuka i designem. Poznamy współczesny świat majsterkowania, który oparty jest w dużej mierze na zjawisku OPEN SOURCE. Nasza praca będzie opierała się na poszukiwaniach inspiracji w internecie i łączeniu ich z własnymi umiejętnościami.

Celem projektu Arduino jest przygotowanie narzędzi - ogólnodostępnych, tanich, nie wymagających dużych nakładów finansowych, elastycznych i łatwych w użyciu przez hobbystów. Częściowo Arduino stanowi również alternatywę dla osób, które nie mają dostępu do bardziej zaawansowanych kontrolerów, wymagających skomplikowanych narzędzi.

Open Source to otwarte oprogramowanie, które może być swobodnie używane (w zmodyfikowanej i niezmodyfikowanej formie) przez każdego. Oprogramowanie Open Source jest tworzone przez wielu osób i dystrybuowane na licencji zgodnej z Open Source Definition.

Sebastian Bednarek - pedagog, z wieloletnim doświadczeniem, prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania open source z wykorzystaniem nowych technologii do tworzeniu instalacji audio/ video i pochodnych tych dziedzin. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata przez dzieci i młodzież. Pasjonat zjawisk oczywistych i tych "nieco" bardziej ukrytych. Prowadzi także różnorodne zajęcia związane z produkcją muzyczną, aranżacją i kompozycją z zastosowaniem laptopa i urządzeń peryferyjnych do stworzenia "domowego studia nagrań".

Termin: 11.09; 18.09; 21.09; 28.09; 05.10, godz. 16.00 - 19.00
Uczestnicy: dorośli i seniorzy
Prowadzący: Sebastian Bednarek

Więcej informacji i zapisy: basia.secke@gmail.com / tel. 503 010 213


Serdecznie zapraszamy!

Opinie