• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztat wrażliwości genderowej

maj 20

poniedziałek, godz. 19:00 - 21:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
cze 9

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne "Babieloty" oraz Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w ramach projektu "I co się dziwisz?" zapraszają w dniach 21-22 maja (sobota i niedziela) na warsztat wrażliwości genderowej.

Szkolenie obejmuje pełne dwa dni i odbędzie się w godz. 10.00-18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku).

W ramach 16 godzin warsztatów omówimy kwestie stereotypów, szczególnie stereotypów płci, uprzedzeń i dyskryminacji. Przyjrzymy się stereotypom dotyczącym różnych grup społecznych a także hobby i zawodom kulturowo przypisywanym do płci. Szczególnie skupimy się na sytuacji kobiet i mężczyzn oraz osób nieheteronormatywnych.

Podczas szkolenia odpowiemy na pytanie, jak wygląda płeć społeczno-kulturowa, jak jest konstruowana w społeczeństwie i jak przekłada się to na życie codzienne, szczególnie życie kobiet. Poznamy też sposoby reagowania na dyskryminację i język wrażliwy.

W ramach zajęć przewidziana jest przerwa na obiad we własnym zakresie.

Wstęp wolny, wcześniejsze zapisy. Przewidziana ilość miejsc: 16.

Zapisy: Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety zgłoszeniowej na adres aurbanczyk@kph.org.pl do dnia 13 maja 2011. Potwierdzenie udziału zostanie przesłane do 17 maja 2011.

Osoby prowadzące:

Anna Urbańczyk - aktywistka praw człowieka i trenerka antydyskryminacyjna. Absolwentka Queer Studies, Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie (Stowarzyszenie Willa Decjusza/Idea Zmiany). Wiceprezeska stowarzyszenia Kampanii Przeciw Homofobii. W swojej trwającej od 2003 roku pracy w KPH zajmuje się głównie przeciwdziałaniem społecznej niewidzialności lesbijek i wsparciem lokalnych grup stowarzyszenia. Feministka działająca w Trójmiejskiej Akcji Kobiecej TAK. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).

Anna Dukowska - prezeska i współzałożycielka Fundacji Nasza Przestrzeń, mgr filozofii, doradczyni zawodowa, była nauczycielka filozofii, etyki i edukacji europejskiej, współpracowała z Amnesty International, opiekunka szkolnej grupy AI w latach 2005-2006, od 7 lat udziela się jako trenerka na rzecz praw człowieka na gruncie edukacji nieformalnej, uczestniczka wielu szkoleń i projektów, ukończyła Akademię Trenerów i Trenerek Różnorodności w ramach projektu Galeria Tolerancji. Obecnie bierze udział w Kursie Licencyjnym Programu Pracy z Młodzieżą, prowadzonym przez Grupę TROP i Powszechną Akademie Młodzieży (PAM).

Projekt zrealizowany w ramach projektu: Active Citizens-Aktywna Społeczność realizowany przez British Council oraz Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 - Kandydat

Opinie