• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Wakacyjny Port Kultury - dokument filmowy dla nastolatków

Warsztaty są częścią projektu już po raz drugi realizowanego w Gdyni przez Fundację Trefl pod hasłem WAKACYJNY PORT KULTURY. Jest to cykl działań twórczych adresowanych do uczestników w różnym wieku. Warsztaty prostej formy dokumentalnej dla nastolatków. Uczestnicy i uczestniczki przejdą w praktyce cały proces realizacji: od pomysłu, przez realizację zdjęć, po montaż. Zajęcia trwają od poniedziałku do soboty włącznie, łącznie trzydzieści godzin.

Grupa wspólnie stworzy jeden film prezentujący wybrany temat związany z lokalizacją przy ulicy Gołębiej w Gdyni. Przykładowe wątki: rozmowy ze stoczniowcami zmierzającymi do pracy w sąsiedztwie, poszukiwanie śladów po dawniej funkcjonującym w tym miejscu Technikum Budowy Okrętów, dzień z życia artysty pracującego w studiu filmów animowanych

Liczba osób uczestniczących ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży w wieku 15+.
ZAPISY prowadzi Pomorska Fundacja Filmowa.
Kontakt: tel. 58 68 88 790, e-mail  polkolonie@gcf.org.pl 

Prowadząca: Agata Minowska
Reżyserka filmowa, gdynianka. Ukończyła Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Kontynuowała naukę na wydziale Reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. "Jestem tutaj" - jej pierwszy film dyplomowym miał swoje projekcje na wielu festiwalach w Polsce i na świecie, otrzymał nagrodę podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za Najodważniejsze spojrzenie, a także wyróżnienie podczas 18. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Studia Magisterskie ukończyła na Wydziale Reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach w 2022 roku z dyplomem dokumentalnym "Bazyl i kobieta". Od 2021 roku reżyseruje serial animowany w technice stop motion dla najmłodszych "Bobaski i Miś". Partnerem kursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, organizator Gdyńskiej Szkoły Filmowej i producent Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. We współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym od kilku lat realizuje edukacyjne cykle spotkań oraz warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży, w tym w formule wakacyjnych półkolonii.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy: polkolonie@gcf.org.pl

Liczba osób uczestniczących ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży w wieku 15+.
lip 18

czwartek, godz. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny
sie 15

czwartek, godz. 12:00 - 23:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny

Opinie