• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Wakacje z pszczołami!

Dlaczego pszczoły są tak ważne dla człowieka i środowiska? Jak można je lepiej chronić? Jak wygląda życie tych pożytecznych owadów? Tego będą mogli dowiedzieć się najmłodsi, którzy wezmą udział w akcji edukacyjnej pt. "Wakacje z pszczołami", która odbędzie się w sobotę 25 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Na małych uczestników czekają warsztaty kreatywne, spotkanie z pszczelarzem oraz konkurs.

Pszczołom zawdzięczamy nie tylko miód, ale też aż 75 proc. pożywienia, które trafia na nasze stoły. Dlatego tak ważne jest, aby poznać je bliżej i przede wszystkim chronić. W sobotę 25 czerwca Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zaprasza dzieci na edukacyjne wydarzenie pt. "Wakacje z pszczołami"! W pasażu galerii handlowej na najmłodszych czeka wiele atrakcji!

Warsztaty kreatywne - pomaluj domek dla pszczół i owadów zapylających, zrób świecę z wosku pszczelego.

Od godziny 12:00 do godziny 15:00 będzie można wziąć udział w warsztatach kreatywnych i udekorować domek dla pszczół i owadów zapylających, a także samodzielnie wykonać świecę z naturalnego wosku. Na zajęcia będzie można zapisać się w dniu wydarzenia na stoisku "Dziennika Bałtyckiego", który jest jednym z organizatorów akcji.

Spotkanie z pszczelarzami
W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się i porozmawiać z pszczelarzami z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach oraz edukatorami ze Stowarzyszenia Edukacyjnego "Pszczółka". To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla ludzi i przyrody oraz jak wygląda praca pszczelarza. Będzie można również zobaczyć ul z żywymi pszczołami i zobaczyć, jak żyją i pracują te owady.

Konkurs plastyczny
Akcji edukacyjnej będzie towarzyszył konkurs pt. "Moja pszczoła" organizowany we współpracy z "Dziennikiem Bałtyckim", który rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 11 lipca.
Aby zdobyć nagrodę należy za pomocą specjalnego formularza na stronie dziennikbaltycki.pl przesłać zdjęcie własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej związanej z życiem pszczół. Może to być, np. rysunek czy fotografia udekorowanego domku dla owadów zapylających. Szczegółowe informacje o konkursie będzie można znaleźć w serwisie dziennikbaltycki.pl

Spotkanie pt. "Wakacje z pszczołami" odbędzie się 25 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 12:00 do godziny 15:00. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • w plenerze , projekcje filmowe , warsztaty
  cze 1-31.08

  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  Lato na Patio 2022