• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wakacje na Rafie Koralowej w Akwarium Gdyńskim.

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Organizowane przez Akwarium Gdyńskie Wakacyjne Spotkania z Nauką stają się powoli tradycją w kalendarzu trójmiejskich wydarzeń letnich. Od 1 lipca do 31 sierpnia odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji dostępnych w cenie biletu, obejmujących zajęcia dla turystów, projekcje filmów przyrodniczych oraz happy hours po godzinie 18.

Tegoroczną myślą przewodnią jest nie tylko zapoznanie uczestników z pięknem otaczającej nas przyrody, ale również zwrócenie uwagi, że zanieczyszczenia oceanu są obecnie nieodłącznym elementem oceanicznego obrazu. Właśnie dlatego już sam plakat wydarzenia wpływa na emocje odbiorcy i zmusza do chwili refleksji nad stanem środowiska.

We wszystkie dni powszednie trzy razy dziennie w godzinach 11.30, 12.30 oraz 13.30 odwiedzający obiekt goście będą mogli wziąć udział w Wakacyjnych Spotkań z Nauką w cenie biletu na ekspozycję. W tym roku Akwarium zabierze swoich gości na rafę koralową. Uczestnicy będą mogli dotknąć prawdziwych koralowców, rozgwiazd oraz wielkich muszli. Podczas obserwacji mikroskopowych zębów rekina, jego skóry oraz kręgu, będzie można posłuchać o ważnych cechach przystosowawczych tych zwierząt.

To nasze bezpośrednie działania są największymi zagrożeniami dla całego oceanu. W trakcie zajęć opowiemy o niektórych z nich. Jednym z tematów będzie finning, czyli bestialskie połowy rekinów. Zwierzęta, którym odcina się płetwy grzbietowe, wyrzuca się z powrotem do wody w celu oszczędzenia miejsca na kutrze. Wytłumaczymy, dlaczego na egzotycznych wakacjach nie powinniśmy kusić się na kosztowanie zupy z tych ryb. Poruszymy również temat plastiku i mkiroplatiku, czyli nieodłącznych elementów wodnego krajobrazu. Zanieczyszczenia tego typu niszczą morski ekosystem na kilka podstępnych sposobów. Większe elementy mogą zdeformować ciało zwierząt, a niewidoczny mikroplastik jest bezwiednie spożywany przez mieszkańców oceanu. Następnie odkłada się w ich tkankach, by później trafić do naszego układu pokarmowego. Nie można również pominąć faktu, że z plastikowych odpadów wydzielane są substancje chemiczne, mogące wpływać na cały ekosystem. Innym niebezpieczeństwem okazują się chemiczne filtry UV, którymi smarujemy skórę podczas wakacji. Po przedostaniu się do zbiorników wodnych tworzą powłokę, która uniemożliwia rafom koralowym korzystanie z życiodajnego słońca. Obecna wiedza wskazuje jednak, że filtry mineralne mogą być dla środowiska dużo bezpieczniejsze, a jednocześnie chronić urlopowiczów od groźnych poparzeń słonecznych.

Jeżeli odwiedziny w Akwarium i uczestnictwo w zajęciach dodatkowych pozostawią jeszcze odrobinę niedosytu, w Sali Kinowej wyświetlane będą filmy przyrodnicze. Projekcje rozpoczną się o pełnych godzinach między 11.00 a 18.00. Filmowe emocje przeniosą widzów do baśniowego świata głębin morskich. Magiczne ujęcia to propozycja nie tylko dla zainteresowanych nurkowaniem, ale dla każdego, kto chciałby poznać piękno naszej planety.

W tym roku oferta wakacyjna Akwarium skupiona jest na uświadamianiu wpływu działań człowieka na środowisko wodne. Tymi działaniami, Akwarium pragnie przypomnieć, że również w trakcie beztroskich chwil wypoczynku powinniśmy dbać o otaczający nas świat.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  29 zł
 • Bilet ulgowy
  12-19 zł
Atrakcje dostępne w ramach biletu wstępu do Akwarium, które można zakupić na stronie https://sklep.akwarium.gdynia.pl/
Bilet normalny 29zł
Bilet ulgowy 19zł
Bilet ulgowy dla os. niepełnosprawnej 12zł
Bilet rodzinny 15zł

Opinie