stat

WOŚP na Wyspie Skarbów

"Wyspa Skarbów" podobnie jak w latach poprzednich będzie brać czynny udział w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Program imprezy:
11:00 - Otwarcie imprezy (kawiarenka, pchli targ, dzień otwartych koszar OSP Świbno) - Wyspa Skarbów
11:00 - Aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Wyspa Skarbów
12:30 - Pokaz "Uprowadzenie Agnieszki" Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie, czyli strażacy w akcji ratowniczej, w programie również gry i konkursy strażackie, pokazy Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare" - miejsce pokazu: przy Parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej.
14:00 - Pokaz Break Dance: BBoy - Young Flava
15:00 - "Muzyka Luster" - specjalny WOŚP\'owy koncert Teatru Lustra Strona Druga

Non Stop:
- Dzień otwartych koszar OSP Świbno, ul. Boguckiego 98
- Pchli Targ
- Kawiarenka
- Aktywny wolontariat miejski

Przez cały dzień wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP na terenie Wyspy Sobieszewskiej.

Wszystkich ludzi dobrego serca zapraszamy da AUKCJĘ, podczas której licytować będziemy wyjątkowe wybrane dzieła plastyczne z pracowni plastycznych w Wyspie Skarbów (malarskiej Bogdana Wręczyckiego) oraz specjalne dary WOŚP\'owe Firmy Lotos. Pod licytację trafią również inne przedmioty o wyjątkowej wartości przyniesione przez przyjaciół Wyspy Skarbów.

Współorganizatorzy:
- Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku Sobieszewie,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Świbnie,
- Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare",
- Hufiec Gdańsk - portowa, 67 G.D.H. "Watra",
- Koło Emerytów "Bursztynek"

Wstęp: wolne datki na WOŚP!

Informacje o artystach:


Young Flava

Skład:
Rafał Samól - bboy Slam,
Adam Sokalski pseudonim artystyczny "ADAMS"
Rafał Brodzki pseudonim artystyczny "MENDI"
Sebastian Jackowski pseudonim artystyczny "GOGEZ"
Piotr Brodzki pseudonim artystyczny "PIETRAZS"
Tomasz Piasecki pseudonim artystyczny "TOMSKEE"
Dariusz Groszek pseudonim artystyczny "MAJKI"
Ekipa Young Flava powstała w 2008 roku w Pruszczu Gdańskim. W jej skład wchodzą młodzi ludzie, którzy zajmują się tańcem od zaledwie kilku lat. Mimo tak krótkiego tanecznego stażu mają na swoim koncie wiele sukcesów zarówno rangi lokalnej, jak również ogólnopolskiej. Najstarszy z bboyi liczy dziewiętnaście lat, natomiast najmłodszy zaledwie dwanaście. Swoją przygodę z tańcem zaczęli w 2005 roku w Miejskim Domu Kultury w Pruszczu Gdańskim pod bacznym okiem opiekunki sekcji breakdance Małgorzaty Kiciak. W świat bboyingu wprowadził ich tancerz - psycholog Rafał Samól, do dzisiaj wspierający ich całą duszą w tanecznym postępie oraz codziennym życiu. Dalszy wybuch progresu zawdzięczają już tylko swojej nieśmiertelnej pasji do tańca, żelaznej konsekwencji w parciu naprzód oraz poznaniu wielu wspaniałych osób, które wzbogaciły ich doświadczenie oraz wiedzę na temat kultury, którą reprezentują.

Ich taniec nie jest nastawiony tylko i wyłącznie na naukę kroków i podstaw tanecznych. Taniec jak większość rzeczy na naszej planecie ma swoje korzenie oraz pochodzenie. To właśnie dzięki nim kształci się osobowość każdego tancerza - dzięki wiedzy można stać pełniejszym i bardziej wartościowym artystą. WIEDZA - to właśnie ona jest jedną z najcenniejszych rzeczy jaką posiadają.

Nie zależy im również na pokazaniu tylko kilku kroków i pozostawienie tego doświadczenia samemu sobie. Są świadomi tego dlaczego taniec może stać się czymś niezwykłym w ich życiu. Dlaczego może stać się pasją, z której będą czerpać satysfakcję w swoim życiu. Dlaczego i w jaki sposób może wzbogacić kogoś o silną wolę, konsekwentne dążenie do celu, wrażliwość na sztukę oraz kreatywność. ROZWÓJ. Pokazują jak taniec może wpłynąć i wpłynął na rozwój ich samych.

Teatr Lustra Strona Druga:

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Wyspie Sobieszewskiej Teatr Lustra Strona Druga przedstawi specjalnie na tę okazję przygotowany program, składający się z piosenek, które stały się inspiracją do ostatnich działań scenicznych zespołu, fragmenty scen ze spektaklu ,,Misja: Wiosna'' oraz inne niespodzianki.

Trójmiejski teatr niezależny Lustra Strona Druga został założony w 2005 roku przez Alicję Mojko. W ubiegłym roku teatr otrzymał I nagrodę VIII Pułtuskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ATENA, za "interesującą formę interpretacji twórczości i motywów Brunona Schulza w spektaklu Misja: Wiosna".

Tytuł programu: "Muzyka luster"
Czas występu: 20 minut

Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk Sobieszewo:

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo powstała, jako jednostka ochrony przeciwpożarowej w 1948 roku.

Od samego początku głównym zadaniem strażaków - ochotników z OSP Gdańsk-Sobieszewo była pomoc mieszkańcom Wyspy Sobieszewskiej oraz Miasta Gdańska w czasie pożarów, innych miejscowych zagrożeń i katastrof.

OSP Gdańsk-Sobieszewo skupia wokół siebie dorosłych mieszkańców oraz młodzież, którzy bezinteresownie chcą służyć dla dobra innego człowieka. Obok akcji ratowniczo-gaśniczych OSP Gdańsk-Sobieszewo angażuje się w działalność kulturalną. Pokazy z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festyn "Wielkie Cięcie", dni otwarte strażnicy OSP lub wakacyjny pokaz ratownictwa wodnego na plaży w Gdańsku-Sobieszewie to tylko niektóre z działań cieszących się ogromną popularnością.

OSP Gdańsk-Sobieszewo bierze też udział w przedsięwzięciach międzynarodowych. Udział w Międzynarodowych Targach Strażackich i Ratowniczych INTERSCHUTZ 2010 w Lipsku lub w II Międzynarodowym Turnieju Strażaków i Ratowników KOPALNIA SOLI WIELICZKA 2010 to niewątpliwie działania, dzięki którym Wyspa Sobieszewska i Miasto Gdańsk są godnie reprezentowane na arenie międzynarodowej.

OSP Gdańsk-Sobieszewo to również wolontariat akcyjny. Pomoc dla Hospicjum im Ks.E.Dutkiewicza SAC i udział w akcjach zbiórki pieniędzy "Pola Nadziei" to jedynie mały wycinek tego co dodatkowo robią członkowie jednostki.

Od kilku lat OSP Gdańsk-Sobieszewo wspólnie z GAK Wyspa Skarbów gra wspólnie z Jurkiem Owsiakiem w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdego roku bity jest rekord w zbiórce pieniędzy. I jak twierdzą strażacy-ochotnicy na czele z Prezesem OSP dh Adamem Kaczmarkiem - "Tak pozostanie do końca świata i o jeden dzień dłużej...".

Kontakt:
www.ospsobieszewo.rox.pl
osp_sobieszewo@wp.pl

Ochotnicza Straż Pożarna Świbno

OSP Gdańsk Świbno powstała w 1958 roku. W 2008 roku obchodziliśmy 50 lecie powstania jednostki. W 2010 r nasza OSP przekazała figurę Św. Floriana dla kościoła św. Wojciecha W Gdańsku Świbnie. Impreza odbyła się przy udziale kompani honorowej z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku przy asyście orkiestry dętej "Pstrong Orkiestra". Od 19 lat jesteśmy organizatorami corocznego Festynu Świbnieńskie Lato. Coroczny udział Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jako wolontariusze w WOŚP akcji Żonkil Pola Nadziei oraz imprezy Polówka. OSP Świbno stale współpracuje z Gdańskim Archipelagiem Kultury Wyspa Skarbów, ZKGiP w Gdańsku Świbnie, Parafią św Wojciecha oraz domem św Brata Alberta w Gdańsku Przegalinie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.