• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

WOŚP - koncert

Koncert z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego będzie zbierany dochód na tegoroczną odsłonę akcji. Wystąpią: Weronika i Marta, Tetrix, Loko, Miss Hapen i Root Wise.

mar 31

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
maj 25

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
Weronika i Marta
Duet Weroniki i Marty to wspólna muzyczna inicjatywa dwóch sióstr. Zamiłowanie do muzyki dziewczyny odkryły już w najmłodszych latach dzięki rodzicom, później przekładając swój zapał na praktyczne próby z zespołem, trwające niestety dość krótko. Póki co, Weronika i Marta tworzą w domu, ciągle ucząc się i doskonaląc. Inspiracje czerpią z dokonań przede wszystkim takich zespołów i wykonawców jak Warpaint, The XX , PJ Harvey, Cat Power czy The Kills.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Tetrix
Tetrix to projekt dwóch muzyków z Gdyni. Tworzą go LamaDżo - znany głównie z kapeli Disorient, oraz GB który udzielał się w zespołach takich jak EmoSzczóry czy Regulator. Grupa związana jest z gdyńską Osadą Muzyczną, bytującą na zapomnianych terenach polskich kolei, gdzie nagrano i skomponowano utwory demo pod postacią epki "Pig House". Tetrix to połączenie prostego gitarowego grania z elektroniką wypuszczoną wprost z komputera, przedstawioną jako synteza hałaśliwych dźwięków z podkładami perkusyjnymi. Tak zwany "rokendrol XXI wieku".

Skład:
LamaDżo - gitara elektryczna, wokal
GB - gitara basowa

Loko
Zespół został założony wiosną 2012 roku w Trójmieście przez ludzi z kilku innych projektów. Jak dotąd udało się nagrać dwa single - "Hate" oraz "Somebody" zrealizowane przy współpracy z Widek Records. Muzyka grana przez Loko, będąca wypadkową rocka i metalu, to przede wszystkim nisko strojone gitary, agresywny i melodyjny wokal oraz dużo szaleństwa na bębnach. W tym stylu liczy się przede wszystkim duża dawka mocnej energii.

Skład:
Piotr Orzechowski - gitara rytmiczna i wokal
Karol Cieślarczyk - gitara prowadząca
Błażej Fiszer - gitara basowa
Kacper Cygański - perkusja

Miss Hapen
Grupa powstała w 2010 roku w Gdańsku. Grają szeroko pojęty gitarowy rock alternatywny. Skład tworzą doświadczeni muzycy z takich trójmiejskich zespołów jak Le mon i Helicobacter. Mimo krótkiego okresu działalności zagrali już sporo koncertów i nagrali płytę EP "Minus czterdzieści". Nagrania te spotkały się z ciepłym przyjęciem w mediach i na koncertach. Znalazły się w ogólnopolskiej ramówce Czwartego Programu Polskiego Radia, gościły również regularnie na antenie Radia Gdańsk, w którym to także grupa zagrała transmitowany na antenie koncert na żywo. W zeszłym roku jedna z piosenek Miss Hapen została umieszczona na składance "Gdynia w stereo" wydanej przez artystyczny kwartalnik "Bliza".

Miss Hapen zostało zaproszone również do organizowanego przez Kamila Wicika z Radia Gdańsk projektu Tribute to Brygada Kryzys oraz do nagrania nowej wersji piosenki Republiki w hołdzie Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na początku 2013 roku Miss Hapen skończyło pracę nad debiutanckim albumem "Przez jedno Pe". W międzyczasie poszukiwań ewentualnego wydawcy, chłopaki z Miss Hapen spędzają czas na intensywnym koncertowaniu, które po długiej przerwie spowodowanej pracami w studio, daje im sporo nieukrywanej radości.

Root Wise
Root Wise to świeży zespół, który powstał we współpracy muzyków z Trójmiasta oraz Malborka. Świeży, ponieważ zaczął swoją działalność latem 2011 roku. Pomysłodawcą zespołu był perkusista Krzysztof Latawiec, który zebrał muzyków zakochanych w dubach. Inspirujemy się jamajskim brzmieniem roots i dub, nie szalejemy z łączeniem gatunków, tylko staramy się grać jak najbliżej naszym upodobaniom, czyli liveDub z duża ilością delaya i pogłosu. Trzymamy sztamę z Jah Shaką i Alpha & Omega! Większość muzyków Root Wise jest też zagorzałymi fanami zachodnioafrykańskiej muzyki tradycyjnej i oprócz gry na perkusji czy klawiszach gra na djembe, dunach i innych instrumentach etnicznych w bratniej formacji Cocodjembé.

Skład:
Kamila Stolarczyk - wokal, flet poprzeczny
Krzysztof Latawiec - perkusja
Mikołaj Wilbik - bas
Michał Gołata - gitara
Roman Wróblewski - klawisze
Stachu Nowodworski - djembe/przeszkadzajki/synare

Tradycyjnie zbieramy dochód do puszek!

Opinie