stat
Impreza już się odbyła

WOŚP: Serce Kowala

paź 10

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 30-40 zł
ulgowy 20-30 zł
paź 13

wtorek, godz. 19:00

bilety 100-120 zł
Kup bilet
11 stycznia 2009 - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Kuźnia Wodna 2009.

Już po raz kolejny bierzemy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup ultrasonografów do wykrywania nowotworów u dzieci. To, ilu małym pacjentom będziemy mogli pomóc, zależy od Was! Liczymy na dobrą frekwencję i hojną rękę wszystkich darczyńców.W tym roku akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: "Serce kowala". Będziemy kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali. Tym razem jego żelazne serce będzie biło dla ratowania ciężko chorych dzieci.Przewidzieliśmy też inne niespodzianki. Jako, że do akcji włączyły się dwie fundacje Darka Michalczeskiego: "Równe szanse" i "Fortuna" podczas pokazów będziemy licytowali kalendarze na rok 2009 z autografem boksera oraz jego rękawice. Nie zabraknie oczywiście gadżetów typowo kowalskich, zwłaszcza podkówek, które również zasilą budżet tegorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Orkiestry świątecznej Pomocy..Inną atrakcją tegorocznej akcji będą pokazy walk rycerskich.


Do udziału w finale orkiestry zostali zaproszeni miłośnicy starych samochodów i fotografii z Trójmiasta. Wrażeń więc nie zabraknie!W tym dniu wstęp, oczywiście, bezpłatny. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy właśnie tu, w zabytkowej Kuźni Wodnej, chcieliby zasilić budżet orkiestry. Mamy nadzieję, iż zimowa aura będzie nam sprzyjać i stanie się dodatkową atrakcją tego dnia. Osoby, które nas odwiedzą będą mogły bowiem podziwiać walory Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w pełnej krasie. Zachęcamy, bo miejsc do spacerowania jest w Dolinie Radości mnóstwo.


Zapraszamy więc do kuźni całe rodziny!.Program akcji:godz .13:00 - start, pokaz kucia stali


godz.: 15:00 i 16:00 pokazy kucia i walk rycerskich


Imprezę z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kuźni wspiera Firma Avon, która na tę właśnie okoliczność przygotowała kilka fantów dla odwiedzających Kuźnię.
Avon prowadzi Wielką Kampanię Życia.
Biuro:
80-360 Gdańsk Oliwa
ul. Krzywoustego 3
tel. 058 553-01-83

Podczas imprez w Kuźni serwowany będzie GRZANIEC OLIWSKI (GRATIS)
przekazany przez sklep winiarski Oliwa i Wino


Dariusz Wilk
FUNDACJA DARKA MICHALCZEWSKIEGO RÓWNE SZANSEFundacja "Równe Szanse" została powołana do życia przez Dariusza Michalczewskiego w maju 2003 r. Od pierwszych miesięcy starała się czynnie wypełniać swoją misję statutową poprzez uczestnictwo w szeregu akcji charytatywnych, organizowanych przez różne instytucje, w tym m.in. przez krakowską Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Wraz z innymi podmiotami Fundacja czynnie brała udział w dofinansowaniu kosztów leczenia przewlekle chorych osób.


W 2007 roku Fundacja rozpoczęła dynamiczną i zakrojoną na dużą skalę działalność ukierunkowaną na promocję sportu, zwłaszcza boksu amatorskiego i innych sportów oraz sztuk walki, wśród młodzieży. W tym celu nawiązano współpracę Polskim Związkiem Bokserskim oraz Fundacją Fortuna.


Działania Fundacji skierowane są także na propagowanie sportu i aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Wspierając działalność kulturalną Fundacja starała się promować wszechstronny rozwój fizyczny i intelektualny.


Fundacja działa także w obszarze wspierania najuboższych i potrzebujących opieki dzieci i młodzieży, w tym poprzez przekazywanie darów na rzecz potrzebujących, organizowanie obozów dla dzieci i młodzieży oraz poprzez cykliczne wycieczki.


W wyżej wymienionych obszarach Fundacja współpracuje z Fundacją Fortuna.


Cele Fundacji


Osoba Fundatora jest najlepszym wizerunkiem dla Fundacji. To właśnie dzięki niemu Fundacja obrała taki kierunek działania. Dariusz Michalczewski jest przykładem osoby, która pomimo przeciwności losu zdołała wyrwać się z utartego schematu i osiągnąć sukces na skalę międzynarodową. Zwykły chłopak z podwórka, jakich wielu, w odpowiednim momencie znalazł osobę, która nim pokierowała.


Dzięki temu osiągnął ogromny sukces, którym teraz może i chce dzielić się z osobami w takim położeniu, w jakim sam znajdował się w młodości. Taka postawa niejednokrotnie pomaga młodzieży odnaleźć lepszą ścieżkę, zyskać nowe zainteresowania, realizować się poprzez sport, a być może któregoś dnia pozwoli im podążyć w ślady Darka Michalczewskiego.


Właśnie dlatego Fundacja "Równe Szanse" jako swoje priorytetowe cele przyjęła:


Poprawę warunków startu młodzieży ze środowisk szczególnie zagrożonych patologiami społecznymi lub z rodzin o trudnej sytuacji ekonomicznej.


Organizowanie i finansowanie miejsc spotkań młodzieży oraz przedsięwzięć mających na celu pomoc w kontynuacji dalszej nauki i zdobywaniu zawodu


Organizowanie, finansowanie oraz wpieranie imprez sportowych, kulturalnych, działalności oświatowej, wychowawczej i programów edukacyjnych.


Organizowanie oraz finansowanie przedsięwzięć mających na celu zapobieganie przestępczości wśród młodzieży, wyrównanie szans edukacyjnych, w szczególności młodych osób pochodzących ze środowisk wiejskich oraz zagrożonych niedostatkiem lub bezrobociem.


Organizowanie oraz finansowanie wyjazdów na kolonie i obozy w kraju jak również za granicą


Uwrażliwienie opinii publicznej na problemy młodzieży, a także organizowanie i finansowanie konferencji, seminariów, szkoleń, sympozjów naukowych, poświęconych tematyce wychowawczej, resocjalizacyjnej oraz kulturze fizycznej.


Działania Fundacji


Swoje cele Fundacja realizuje poprzez program wspierania boksu młodzieżowego "Szukamy Nowego Tigera" realizowany jest na dwóch płaszczyznach aktywności, tj.: poprzez wsparcie istniejących klubów prowadzących szkółki bokserskie w postaci jak również poprzez program socjalny dla zawodników, o czym więcej można przeczytać na stronie Internetowej Fundacji: www.tiger-fundacja.pl.Mając na uwadze dobro dzieci, Fundacja z radością przyłączyła się do udziału w organizacji siedemnastego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Foto Kadr


Imprezę WOŚP wspiera z niami i przygotowuje od strony graficznej firma Foto Kadr /www.fotokadr.pl/

Chciałbym również przy okazji podziękować wszystkim


miłośnikom i przyjaciołom kuźni jak i tego rejony Gdańska i Oliwy którzy


przyczynili się do zorganizowania finału WOŚP w kuźni wielkie serdeczne


dzięki.opiekun kuźni Dariusz Wilk

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij