stat
Impreza już się odbyła

WELCOME TO aMuz! Koncert marimbafonistki Katarzyny Myćki (1 opinia)

Michał Szpak z zespołem

pop
lut 10

niedziela, godz. 18:00

bilety 90 - 150 zł
Bilety wyprzedane
Akademia Muzyczna w Gdańsku zaprasza na:
Koncert Katarzyny Myćki inaugurujący jej pracę w Akademii Muzycznej w Gdańsku
WELCOME TO aMuz!

Wykonawcy:

Katarzyna Myćka – marimba
Filip Merčep – wibrafon
Mirosław Adrjanczyk, Maciej Lange, Piotr Brajewski – instrumenty perkusyjne
Izabela Paszkiewicz – fortepian
Jakub Kisielewicz – kontrabas

W programie:
David Friedman, Anna Ignatowicz-Glińska, Christos Hatzis, Minoru Miki, Eric Sammut

Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


***

Katarzyna Myćka jest wirtuozką marimby docenianą za jej niezwykłą muzykalność i zdumiewającą technikę wpływającą na płynność gry i bogactwo brzmienia. Atuty te dostrzegane są zarówno w kręgach krytyków i ekspertów jak również, co najważniejsze, wśród słuchaczy, których hipnotyzuje artystyczną elegancją i niemalże „taneczną” energią.

Artystka jest jednym z wiodących pionierów marimby koncertowej, wciąż młodego i względnie rzadko prezentowanego w sytuacjach solistycznych instrumentu.

Jako solistka koncertowała z orkiestrami w Polsce, jak i wieloma zespołami na świecie (m.in. Beijing Symphony Orchestra, Camerata Israeli, Wiener KammerOrchester czy Stuttgart Philharmonic Orchestra).

Dzięki swej elastyczności Katarzyna Myćka była w stanie opracować szeroki repertuar, na który składają się projekty o zróżnicowanej obsadzie, od recitali solowych, duetów, czy kameralnych spotkań z kwartetem lub organami po występy z chórami i orkiestrami.

Jej wielowymiarowy program to nie tylko transkrypcje dzieł Johanna Sebastiana Bacha czy Sergiusza Prokofiewa, ale również oryginalne kompozycje młodych kompozytorów, jak choćby Emmanuel Séjourné czy Anna Ignatowicz.

Obecnie w dorobku artystki znajduje się siedem płyt CD, które w przekrojowy sposób ukazują różnorodność prezentowanych dzieł.

Ważnym elementem pracy Katarzyny Myćki jest kształcenie młodych marimbafonistów czego najlepszym dowodem jest założona przez nią International Katarzyna Myćka Marimba Academy (IKMMA), ponad tygodniowy, bardzo intensywny kurs mistrzowski. Od roku akademickiego 2018/19 Myćka jest profesorem w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni