stat
Impreza już się odbyła

W magicznej krainie Disneya

  • niedziela, 20 września 2020, godz. 20:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy na koncert pt. "W magicznej krainie Disneya". Koncert dedykowany najmłodszym, w programie melodie z bajek Walta Disneya, m.in. Mała Syrenka, Dzwonnik z Norte Dame, Alladyn, Hercules, Król Lew, Zaplątani.

cze 19

sobota, godz. 20:00

Online
Wstęp wolny
cze'22 10

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 190 - 590 zł
Na żywo

Zobacz transmisję live


O'bows Quartet tworzą oboistka Magdalena Maniewska, skrzypaczka Alisa Kopac, altowiolistka Joanna Kravchenko oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa, artystki związane z Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Akademią Muzyczną w Gdańsku. Zespół powstał w 2018 roku ze wspólnej pasji do muzyki kameralnej, a także z potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego. Od momentu powstania bierze aktywny udział w życiu koncertowym Trójmiasta, starając się zapełnić istniejącą na polskim rynku muzycznym niszę, dotyczącą działalności artystycznej profesjonalnych kwartetów obojowych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Centrum zainteresowań artystycznych O'bows Quartet stanowią utwory autorstwa kompozytorów XX i XXI wieku, często pisane w duchu neoklasycyzmu. Jest to głównie muzyka brytyjska, dająca bogate źródło repertuaru na taki skład kameralny.

Zespół posiada także w swoim repertuarze kompozycje okresu klasycznego, jak również muzykę filmową. Aktualnie O'bows Quartet pracuje nad projektem związanym z utworami na kwartet obojowy polskich kompozytorów. Ma on na celu zarówno wskrzeszenie zapomnianych dzieł twórców XX-wiecznych, jak i wzbogacenie repertuaru kwartetu o nowe pozycje.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.