• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

W czasie deszczu dzieci się nudzą (1 opinia)

Dorota Lulka - kobieta z wachlarzem możliwości, wraz z Pawłem Nowakiem i Maciejem Sadowskim - prezentują wiązankę zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego w spektakle "W czasie deszczu dzieci się nudzą".

gru 9

piątek, godz. 19:00 - 20:30

bilety 40 - 60 zł
Kup bilet
gru 16

piątek, godz. 19:00

bilety 59 zł
ulgowy 49 zł
wyprzedane
Obsada:
Dorota Lulka
Paweł A. Nowak - akordeon, aranżacje, Młodszy Panw czasie deszczu
Maciej Sadowski - kontrabas, Młodszy Pan
Piotr Michalski - gościnnie (usłyszymy Jego głos w nagraniach telefonicznych i komunikatach)

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Program złożony został z ulubionych, choć niekoniecznie powszechnie znanych dialogów, łączących popularne piosenki z "Kabaretu Starszych Panów", wiązanka zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego.

Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia - jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta.

Z nadzieją, że podoła wyzwaniu i przekonaniem, iż dobre obyczaje nie powinny się zestarzeć, Dorota Lulka - kobieta z wachlarzem możliwości, wraz z Pawłem Nowakiem i Maciejem Sadowskim- prezentują wiązankę zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego.

"W czasie deszczu dzieci się nudzą" - to program złożony z ulubionych, choć niekoniecznie powszechnie znanych dialogów, łączących popularne piosenki z "Kabaretu Starszych Panów". Kabaret który nie chłoszcze i nie piętnuje, uśmiecha się tylko i lekko ironizuje. Od strony muzycznej scenariusz zawierać będzie znane przeboje takie jak: "Shimmy szuja",, "Rodzina", "Prysły zmysły", i oczywiście tytułową - "W czasie deszczu dzieci się nudzą", piosenki mniej popularne jak: "Wesoły deszczyk", "W słowach ślad", "Drobne ogłoszenia" czy nigdy nie wykonane - "Addio pomidory" w wersji - "Gołąbki w pomidorach" oraz polską wersję włoskiego przeboju "Ubóstwiam drakę".

Mobilizującą i inspirującą dla Doroty Lulki była z pewnością Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie "Muzyka" otrzymana w roku 2003, za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w spektaklu "Niespodziewany koniec lata w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza". Do tej pory jednak nie miała odwagi napisać własnego scenariusza. Znalazłszy pomoc w osobie Zuzanny Pietruczenik została powtórnie urzeczona dowcipem, błyskotliwością i niepowtarzalnym, trochę staromodnym wdziękiem Starszych Panów. Chociaż zadanie by z piosenek i tekstów Przybory i Wasowskiego zrobić własne widowisko w pojedynkę wydawało się nadal trudne.

W sukurs pospieszyli wypróbowani przyjaciele Paweł Nowak i Maciej Sadowski, podejmując się funkcji wokalnych i udziału w scenkach w charakterze Młodszych Panów. I tak powstał program "W czasie deszczu dzieci się nudzą".

Paweł Nowak - akordeonista zaaranżował również wszystkie utwory, a gościnnie w programie usłyszymy głos Piotra Michalskiego w nagraniach telefonicznych i komunikatach.

Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

Opinie (1)

  • Odpowiednia impreza na odpowiedni czas ;/

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.