• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Voices of the Cosmos - Stanisław Lem in memoriam 2021

Gdyby żył, 12 września obchodziłby 100 rocznicę urodzin, dlatego rok 2021 okrzyknięto "Rokiem Lema" - świętem kultury, technologii i nauki. Z tej okazji GAK Plama zaprasza na koncert audiowizualny rozszerzony o wykład astronomiczny.

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego m.in. z grup HATI, ALAMEDA 5, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Projekt VOICES OF THE COSMOS skutecznie łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, czasami korzystają z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych. Ścieżki instrumentalne zintegrowane z przetworzonymi rytmami i tonami "dźwięków kosmicznych" tworzone są za pomocą instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych, a także różnych obiektów akustycznych.

Jest to unikatowa w Polsce inicjatywa, w której wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej!

http://www.voicesofthecosmos.pl
https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

Album winylowy "Interstellar Space" (2021, Eter Records / Gusstaff Records) zawiera premierowy materiał muzyczny projektu VOICES OF THE COSMOS. "Interstellar Space" jest zwieńczeniem dekady eksperymentów dźwiękowych i działań łączących muzykę z astronomią, które zaowocowały szeregiem koncertów audiowizualnych, wykładów i warsztatów oraz trzema wydawnictwami CD i EP-ką winylową: "I" (2011), "II" (2013), "III" (2019) oraz "Solar Sequences" (2020). W czerwcu 2021, nakładem Eter Records i Gusstaff Records ukazała się płyta CD VOTC pt. "IV" zawierająca album "Interstellar Space" oraz materiał z EP-ki winylowej "Solar Sequences" (Don't Sit On My Vinyl).

VOICES OF THE COSMOS - Stanisław Lem in memoriam 2021:
03.07: Radom: MCSW ELEKTROWNIA
08.08: Kraków: AUDIO ART FESTIVAL
12.09: Lwów (UKR): LEM STATION
17.09: Gdańsk: GAK PLAMA
19.09: Gorzów Wielkopolski: AMFITEATR
09.10: Lubostroń: KOMPLEKS PAŁACOWY
04.11: Wrocław: WROCLAW INDUSTRIAL FESTIVAL

#RokLema

Regulamin wydarzenia

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety w cenie 25 zł dostępne na stronie Bilety24.pl:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1237-voices-of-the-cosmos-stanislaw-lem-in-memoriam-2021-67883?id=352190
Ilość miejsc ograniczona.

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna
  kwi 4
  wtorek, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  Langfurtka