Impreza już się odbyła

Valeriy Filipov - multi-instrumental musical journey

wrz 27

niedziela, godz. 20:00

bilety 79 - 129 zł
Kup bilet
paź 7

środa, godz. 19:00 - 21:00

Gdynia,
bilety 119 - 269 zł
Kup bilet
Zapraszamy na "Podróż muzyczną do rożnych zakątków Świata" w wykonaniu Valeriy'a Filipova.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Valeriy Filipov - wokal, gitara, harmonijka ustna, fletnia Pana oraz pila śpiewająca!

W programie utwory: Fr. Schuberta, Ennio Morricone, Fr. Tarrega, P. Czajkowskiego, B. Okudżawy, P. Maccartnea oraz  autorskie utwory Valeriya Filipova, a także rosyjskie ballady i romanse, ukraińskie dumki, znane polskie melodie i lubiane standardy muzyki rozrywkowej i bluesowej.Valeriy Filipov - urodził się w Kijowie. Z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne w klasie gitary a następnie w roku 1986 Kijowskie Konserwatorium im. P. Czajkowskiego uzyskując dyplom w trzech specjalnościach - wykonawca koncertowy, dyrygent, nauczyciel gry na gitarze klasycznej.Już jako wyróżniający się student koncertował w wielu miastach dawnego ZSRR - Mińsku, Rydze, Symferopolu, Jałcie. Występował także w Czechosłowacji - Pradze i Bratysławie. W ramach akcji kulturalnej, po likwidacji następstw awarii atomowej w Czarnobylu, został oddelegowany tam latem 1986 r. na koncerty. W 1991 r. Valeriy Filipov został laureatem ogólnoukraińskiego konkursu gitarowego w Doniecku. Koncertował na Ukrainie w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Dani i na Litwie.

Od 1993 roku kontynuuje swoją artystyczną karierę pracując w Polsce - bierze udział w koncertach kameralnych organizowanych przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART, Agencję Avanti, Pol-Art. Występuje m.in. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Muzycznym i Teatrze Miejskim w Gdyni, na Zamku Joannitów w Skarszewach, Elbląskiej Galerii EL, w Filharmonii Bałtyckiej.

W 2004 r. został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Gry Na Instrumentach Unikatowych w Starogardzie Gdańskim.Valeriy Filipov jest nie tylko wykonawcą klasyczynych utworów Sora, Giulianiego, Tarrego, Albeniza i Villi - Lobosa, ale też autorem licznych oryginalnych gitarowych opracowań wykonywanych przez siebie utworów. Do wydania przygotował gitarowe aranżacje z różnych dziedzin muzyki - począwszy od Mozarta, Bethovena poprzez muzykę folkloru różnych krajów a także kolędy polskie i niemieckie na standardach jazzowych i melodiach "The Beatles" kończąc. Prócz tego komponuje również własne utwory. V.Filipov nie tylko gra na gitarze, ale jawi się jako multiinstrumentalista proponując interesujący i urozmaicony program obejmujący utwory wykonywane także na harmonijce ustnej, fletni Pana. Jest jednym z nielicznych artystów na świecie grających na pile śpiewającej.

Serdecznie zapraszamy!

Na życzenie Gości prowadzimy rezerwację miejsc w symbolicznej kwocie 10zł od osoby. Prosimy uważnie przeczytać informację na temat dokonania rezerwacji pod tym linkiem

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • pop , muzyka elektroniczna
  maj 31
  niedziela, g. 19:00
  Sopot, Teatr Na Plaży
  Tomasz Makowiecki
 • folk / etno / world
  maj 31
  niedziela, g. 12:00 - 13:00
  Online
  Bębny w UCK