stat
Wydarzenie już się odbyło

VII Tydzień Małżeństwa

  • Kalendarz
    7 - 14 lutego
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Konferencja, koncert i teatr - w tym roku wydarzenia Tygodnia Małżeństwa dostępne są online. W niedzielę, 7 lutego 2021 r., o godz, 17.00 na stronie www.gdansk.pl, obejrzymy premierowo spektakl teatralny pt. "Kłopoty małżeńskie" w reżyserii Macieja Konopińskiego, z udziałem Anny Kociarz. Po transmisji odbędzie się rozmowa z psychoterapeutkami Anną Bialik i Agnieszką Kamińską.

W Gdańsku, już po raz siódmy Fundacja Tydzień Małżeństwa, zaprasza na wydarzenia, które organizuje w ramach międzynarodowej kampanii społecznej Tydzień Małżeństwa. W tym roku w całym kraju Tydzień Małżeństwa odbywa się pod hasłem "Małżeństwo szczepionką na trudne czasy".

Ze względu na sytuację epidemiczną komediowy spektakl teatralny "Kłopoty małżeńskie", konferencja "Bliscy czy oddaleni?" oraz koncert "Opowieści o kobiecie i mężczyźnie" przygotowano w formie internetowej.

Spektakl i rozmowa z terapeutkami

W ramach Tygodnia Małżeństwa, w niedzielę, 7 lutego 2021 r., o godz. 17, na stronie www.gdansk.pl, obejrzymy transmisję z premiery spektaklu teatralnego pt. "Kłopoty małżeńskie" w reżyserii Macieja Konopińskiego, z udziałem Anny Kociarz.

To humorystyczna opowieść o skonfliktowanym małżeństwie, którego historia może być ilustracją odwiecznej damsko-męskiej walki o dominację i równouprawnienie w związku.

Po spektaklu psychoterapeutki Anna Bialik i Agnieszka Kamińska omówią problemy poruszone w sztuce, przybliżą sposoby na uczciwą, konstruktywna kłótnię i porozmawiają o dynamice bycia w bliskim związku.

Wydarzenie będzie wyjątkowym połączeniem sztuki, rozrywki i edukacji psychologicznej. Spektakl, będzie można oglądać przez cały czas trwania kampanii Tydzień Małżeństwa, czyli do 14 lutego.

O życiu w parze - konferencja
W sobotę, 13 lutego, w godz. 10 - 14 odbędzie się online na portalu Youtube konferencja popularno-naukowa dla małżeństw pn. "Bliscy czy oddaleni?".

Jej celem jest przybliżenie uczestnikom dynamiki życia pary. W trzech tematach zaakcentowane zostaną pewne aspekty tej relacji, które wiążą się ze szczególnymi wyzwaniami. Prelegentami będą doświadczeni eksperci-psychologowie i psychoterapeuci. Uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy popartej badaniami naukowymi i doświadczeniem pracy terapeutycznej z parami.

Na czacie będzie można zadawać pytania prelegentom, ostatnia godzina poświęcona będzie na odpowiedzi. Pierwszy wykład rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończenie konferencji przewidywane jest na godz.14.00.

Koncert w Walentynki
VII Tydzień Małżeństwa w Gdańsku nie mógłby się odbyć bez tradycyjnego już koncertu dedykowanego małżeństwom. "Opowieści o kobiecie i mężczyźnie" - to połączenie dwóch muzycznych projektów Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka.

Ona - Iwona Loranc, artystka o aksamitnym głosie, wyrafinowanej wrażliwości i wielce emocjonalnej sile przekazu, śpiewająco opowiada o kobiecym i męskim świecie; o emocjach, uczuciach, lękach, spotkaniach i rozstaniach.

Towarzyszy jej w tych opowieściach On - Grzegorz Tomczak, autor wszystkich piosenek i ich współwykonawcą.

Akompaniować im będą Dawid Troczewski - fortepian, Zbigniew Wrombel - kontrabas i Jarosław Buczkowski - akordeon.

Koncert odbędzie się 14 lutego, w Walentynki, o godz. 20.05, bez udziału publiczności. Transmitowany będzie na antenie Radia Gdańsk i dostępny na stronie radia.

Tydzień Małżeństwa - co to jest?
Tydzień Małżeństwa to kampania organizowana w Gdańsku od 2015 roku. Stanowi część inicjatywy Marriage Week International. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się w 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week propaguje małżeństwo już w 26 krajach, na 4 kontynentach, najczęściej w tym samym terminie: 7-14 lutego.

Kampania Tydzień Małżeństwa ma przypominać małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą.

W Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczęły się w 2015 roku w Gdańsku. W tym roku w całej Polsce odbywa się on pod hasłem "Małżeństwo szczepionką na trudne czasy".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.