• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

VII Trójmiejski Marsz Równości (1 opinia)

VII Trójmiejski Marsz Równości rozpocznie się o godzinie 14:00, w dniu 28 maja. Miejsce startu - śródmieście Miasta Gdańska. Dokładne miejsce startu zostanie podane, ze względów bezpieczeństwa, na dzień przed Marszem.

Hasło Marszu Mamy Tę Moc (Razem #MamyTęMoc) odnosi się do mocy jaką daje społeczeństwom różnorodność. To moc, którą dzielimy się wszyscy. Moc naszych przyjaciół, sojuszników, rodzin. Marsz jest pokojową demonstracją równości, wolności, różnorodności w życiu społecznym, ekonomicznym, politycznym. Odbywa się w Gdańsku, stolicy Pomorza, mieście równości, mieście solidarności i wolności.

Patronatów honorowych udzielili Marszowi Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Sopotu, Jacek Karnowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.
Marsz otworzy przemówienie Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

W Marszu udział potwierdziła ambasador Irlandii w Polsce, Emer O'Connell oraz ambasador Królestwa Danii Ole Toft. Pani ambasador O'Connell wygłosi przemówienie.

Marsz jest nie tylko okazją do zabawy - jest manifestacją polityczną konkretnych postulatów. Jednym z nich jest afirmacja pokoju. Stąd w kolumnie marszowej będzie też platforma ukraińska, w barwach Ukrainy. To dla nas ważne, także w kontekście tłumaczenia przez Rosję wojny w Ukrainie, jako walki z cywilizacją zepsucia, symbolizowaną przez uznawanie przez kraje Zachodu praw człowieka społeczności osób LGBT+.

Do udziału w Marszu zaprosiliśmy artystki Draq Queen, które poprowadzą platformy. Zobaczymy i posłuchamy Lelity Petit wraz z osobami z kolektywu Draq House of Utopia, Charlotte Draq Queer oraz Monę Lizak. Osoby Draq Queen są wpisane w historię Marszów Równości, bo to od ich, między innymi, protestu przeciwko brutalności policji, rozpoczęły się wydarzenia Stonewall, w 1969 roku, w Nowym Jorku. Na pamiątkę właśnie tych nowojorskich demonstracji społeczności osób LGBT odbywają się współczesne Marsze Równości.

W Marszu weźmie udział także zespół perkusyjny Rhythms of Resistance, bez którego nie potrafimy sobie wyobrazić Trójmiejskiego Marszu Równości.

Po raz kolejny poniesiemy w Marszu tęczową sektorówkę, uszytą dla nas przez uchodźczynie z Czeczeni, między innymi przez Khedi Alievę, laureatkę Gdańskiej Nagrody Równości w 2021 roku.
Na czele Marszu - poczet sztandarowy flag społeczności osób LGBT+, by podkreślić różnorodność naszej społeczności - społeczności osób queer, osób niebinarnych, osób transpłciowych, osób spod parasola aseksualności, osób biseksualnych i panseksualnych, osób interpłciowych, osób poliamorycznych, osób gejowskich i lesbijskich. Społeczności wszystkich tęczowych osób, w bogactwie ich tożsamości i ekspresji.

W kolumnie marszowej będzie dostępny pojazd Melex, przeznaczony dla osób potrzebujących wsparcia we wzięciu udziału w Marszu.

Po Marszu - zapraszamy na Tęczowy Piknik na terenach postoczniowych. Od godziny 16:00 do 21:00 w klubie 100cznia i na Elektryków będzie można odpocząć i w gronie przyjaciół ochłonąć po marszowych emocjach.

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Marsz otworzy przemówienie Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

    czyli naprawdę warto tam być!!! idę!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.