Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Piknik Na Zdrowie (9 opinii)

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, testy diagnostyczne, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie.

Piknik na Zdrowie

cze 8

sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Impreza odbędzie się 2 czerwca w godz. 11:00-16:00 w Zielonym Parku, położonym przy al. Zwycięstwa.

Nie zabraknie też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego, Tai-Chi oraz wspólnego ćwiczenia jogi. Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidzieliśmy posiłek - mercumek corbasi, czyli... zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. - Nie ma w niej żadnych makaronów, ryżów, kasz, ale jest bardzo pożywna i smaczna - zapewnia Wojciech Nowak z YellowCatering, firmy, która przygotuje zupę. - W Turcji podaje się ją z ósemką cytryny do wyciśnięcia i białym chlebem. Podczas Pikniku zaprezentuje się także Akademia Walki z Rakiem, która wspiera osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Oferuje pomoc psychologiczną - indywidualną i grupową, konsultacje z dietetykiem, zajęcia rehabilitacji ruchowej, warsztaty rozwoju osobistego i wsparcie duchowe.

Podczas imprezy powstanie na murze dalsza część graffiti promującego przeszczepy rodzinne. Wykonają je młodzi artyści z Trójmiasta. Głównym celem TransplantoGraffiti jest zwrócenie, w sposób nieszablonowy, uwagi na tematykę transplantologii, a w szczególności na przeszczepy rodzinne.

- W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej Uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie - mówi prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dziękuję wszystkim sponsorom, bez których pomocy nie udałoby nam się zorganizować czerwcowej imprezy. Gośćmi specjalnymi będą członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego "LOTOR". Zaprezentują swoje błyszczące maszyny i opowiedzą jak bezpiecznie poruszać się motorem po drogach.

Dodatkowe informacje www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni