• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Festiwal Rytmu i Ognia FROG (26 opinii)

Festiwal Rytmu i Ognia FROG 2012 odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia, tradycyjnie w okolicach gdyńskiej plaży (Muszla Koncertowa + plener). Festiwal, który organizujemy po raz siódmy w Gdyni, ukaże taniec z ogniem jako alternatywną formę aktywności.

Relacja z imprezy

Do tej pory mieliśmy okazję gościć takich artystów jak: All Staffs, Antti Suniala, Magma Firetheatre, Flame Oz, Pa-li-tchi, LOOOOP, Yuta, Meghan Claire Pike, Wadada, Village Kollektiv. LARS, Majestic, Gurzuf, Marimba Mama i wielu innych.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


VII edycja, poza rozwiniętą częścią pokazów fireshow, skupi się wokół warsztatów ogniowych i żonglerskich, a także, co jest nowością - warsztatów kuglarskich dla najmłodszych. Poziom, jaki udało się nam uzyskać przez lata, pozwala na zaproszenie znamienitych artystów i trenerów, cenionych za swój profesjonalizm na całym świecie. W tegorocznej edycji również nie zabraknie ciekawych gości i muzycznych niespodzianek, na które już teraz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do śledzenia strony festiwalu: www.frog-gdynia.pl

Festiwal Rytmu i Ognia FROG został laureatem w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta 2010 w kategorii Kultura w Przestrzeni Trójmiasta

NOWOŚĆ NA FROGu - Kącik dla dzieci!
Zapraszamy dzieci na wspaniałą przygodę z prawdziwie kuglarskimi sztuczkami! Oto wyjątkowa szansa na sprawdzenie sił pociechy w żonglerskim fachu i odkrycie tajemnicy tej przepięknej pasji! A wszystko to pod okiem doświadczonego trenera i jednocześnie gorącego miłośnika nowoczesnego cyrku - Rafała Polakowskiego - pedagoga cyrku, pasjonata sztuk kuglarskich, od dwóch lat prowadzącego jedyną w Trójmieście szkółkę żonglerską. W czasie trwania warsztatów dzieci poznają podstawowe rekwizyty (cyrkowe talerzyki, żonglerskie piłeczki, poi), nauczą się pierwszych sztuczek i będą mogły się przekonać, że kuglarstwo to wspaniała zabawa. Indywidualne podejście trenera umożliwia rozwój bez względu na posiadane umiejętności.

PROGRAM:

Czwartek 9 sierpnia
Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51)

11:00-17:30 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Piątek 10 sierpnia
Szkoła Podstawowa nr 13 w Małym Kacku (ul. Halicka 8)

12:00-19:15 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)

20:00 Koncert RAS LUTA
21:00 Scena otwarta fireshow!
Zapraszamy solistów i solistki jak i spontaniczne duety i grupy! Chcecie pokazać coś ciekawego? Zobaczyć jak to jest wystąpić na scenie? Wszyscy są mile widziani! Czekają nagrody!

Sobota 11 sierpnia
Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)

12:00-18:00 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
14:00-18:00 Kącik dla dzieci - strefa warsztatowa
18:00-19:00 Konkurs grup bębniarskich FROG 2012
20:00 Koncert L'OMBELICO DEL MONDO
21:00 Konkurs grup fireshow ENERGA OGNIA FROG 2012

Zakończenie: około godziny 22:30

Niedziela 12 sierpnia
Plac Grunwaldzki w Gdyni (Muszla koncertowa)

10:00-16:00 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych
14:00-18:00 Kącik dla dzieci - strefa warsztatowa
17:00 Występ Kafri Cocktail
18:00 Występ Pan Ząbek Show
19:00 Koncert MANASUNA
20:20 Ogłoszenie werdyktu jury VII konkursu FROG 2012
20:45- 22:30 Pokazy fireshow:

FLAGRANTIS (PL) - laureaci konkursu FROG 2011
TEATR AVATAR (PL) - laureaci konkursu FROG 2011
ANTTI SUNIALA (Finlandia)
VIVIAN SPIRAL (USA) - po raz pierwszy w Polsce!!!
GORA (Węgry)
FIRE CIRCLE (Litwa)

Zakończenie: około godziny 22:30Artyści Festiwalu FROG 2012


GORA (Węgry) - profesjonalny wykonawca fireshow oraz rzemieślnik z wieloletnim doświadczeniem. Obycie sceniczne pozwala nie tylko zaskakiwać widzów coraz to nowymi technikami tańca z ogniem, ale również pomaga mu w codziennej pracy. Gora, w oparciu o własne doświadczenia, tworzy specjalistyczny sprzęt i rekwizyty dostosowane do indywidualnych potrzeb artystów ogniowych.

VIVIAN SPIRAL (USA) - prekursorka i pionierka współczesnego tańca z hula hoop. Stworzyła rewolucyjny, hipnotyzujący taniec z obręczami hula hoop, wzbogacony elementami akrobacji, tańcem współczesnym, jogą, ruchem ninja oraz manipulacją kulą. Technika tańca hoop jest inspiracją dla tancerzy na całym świecie, czerpiących z jej wszechstronności i perfekcjonizmu. Poza hoop Vivian zajmuje się akrobatyką powietrzną z chustą, ogniem, flow wand oraz acrodance i żonglerką kontaktową.

ANNTI SUNIALA (Finlandia) - finlandzki artysta, absolwent szkół cyrkowych w Finlandii i Chinach. Jest jednym z najbardziej podziwianych, docenianych i wpływowych wirtuozów sztuki manipulacji płonącym kijem na świecie. Artysta występował na takich wydarzeniach światowej renomy jak Finał Eurowizji 2007 oraz festiwalach sztuki ogniowej i cyrkowej na całym świecie. Reżyser i choreograf, projektant sprzętów ogniowych oraz konsultant w kwestiach bezpieczeństwa w pokazach ogniowych. Jest również instruktorem tanga argentyńskiego.

FIRE CIRCLE (Litwa) - artyści ogniowi, realizują niewiarygodne pomysły, eksperymentując z ogniem, pirotechniką, laserem, efektami oświetleniowymi oraz możliwościami ludzkiego ciała. Tworzą niezwykle widowiskowe pokazy, które pozostają na długo w pamięci.

KAFRI COCKTAIL (POLSKA) - "The Kitchoen Show" - kicz w dobrym stylu, czyli multikolorowa, odlotowa bajka nie tylko dla dorosłych. Tytułowy Kitchoen, to forma klasyfikowana gdzieś pomiędzy street show, a pokazem scenicznym. Groteskowa historia "kurki domowej" w jej ukochanym żywiole - kuchni. Na pokaz składa się zbiór gagów zawierających elementy iluzji, klaunady oraz zaczarowanych baniek mydlanych.

Publiczność jednak nie siedzi w zadumie, czekając na kolejny "numer" - oni również znajdują się w "The Kitchoen Show"... w figlarnym stylu Kafri wymyśla zadania dla swoich widzów, wciągając ich do wspólnej zabawy na scenie. Wisienką na torcie tej wybornej zabawy jest pokaz hula hoop, z aż czterema obręczami! Grand Finale jest radosną eksplozją energii, którą Kafri pozostawia widzom do skonsumowania podczas dalszej zabawy.

PAN ZĄBEK (Polska) - postać satyryczna z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski. W przedziwnej fryzurze i złotych zębach potrafi rozśmieszyć nas do łez, by za chwilę niespodziewanie zaskoczyć dreszczykiem grozy. Śmieszny magik czy może czarujący klaun? Postać Pana Ząbka umiejętnie łączy obie konwencje. Iluzja zawsze wzbudzała w widzach przyjemne uczucia zaskoczenia i zaciekawienia, którym od zawsze towarzyszyło pytanie "Jak?". Wygłupy klauna pobudzają ciało i emocje, a popisy magika duszę i wiarę w iluzje. Z połączenia tych dwóch składników powstaje niezapomniane widowisko Pana Ząbka, w którym każdy z nas odnajdzie coś dla siebie.

Teatr AVATAR (Polska) - zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Festiwalu Rytmu i Ognia FROG, Teatr Tancerzy Ognia, specjalizujący się w technikach ogniowych, w tańcu i żonglerce. Wyróżnia się bogatą scenografią, kostiumami, charakteryzacją tancerzy oraz oprawą efektów scenicznych. Do swoich spektakli wykorzystuje muzykę własnej produkcji.

FLAGRANTIS (Polska) - zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Festiwalu Rytmu i Ognia FROG (ex aequo), młodzi artyści, energiczni, wciąż poszukujący nowych pomysłów na wyrażenie własnej twórczości ogniowej, włączając w swoje występy bębny, żonglerkę, szczudła, elementy teatru.

... o muzyczne doznania zadbają:

RAS LUTA - najbardziej rozpoznawany wokalista sceny reggae w Polsce. Od 6 lat związany z ekipą Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Od początku 2010 roku Ras Luta promuje swoją solową płytę, koncertując po całej Polsce. Na półtora godzinny show składa się materiał z albumu 'Jeśli Słyszysz', numery z legendarnej składanki 'Polski Ogień', kilka numerów z repertuaru Eastwest Rockers i nowe numery z kolejnej płyty, nad którą pracuje aktualnie. Na scenie oprócz Ras Luty pojawiają się dwie piękne chórzystki i DJ.

L'OMBELICO del MONDO - czyli Pępek Świata. Są takie grupy, które bez FROGa nie wyobrażają sobie sezonu letniego, zespół z Sochaczewa jest jednym z nich. Muzycy towarzyszą nam od początku i w raz z festiwalem dorastali. Dwa lata temu uzyskali Grand Prix konkursu bębniarskiego FROG. Do Gdyni wracają naładować się pozytywną energia oraz oddać trochę swojej, rozgrzewając nas do tańca w rytmach samby i wschodniej Afryki.

MANASUNA - to muzyczne spotkanie dźwiękowych światów: współczesnej muzyki etnicznej, klasycznej oraz elektronicznej. Niecodzienna wrażliwość muzyków i otwartość na poszukiwanie nowych horyzontów muzycznych doprowadziły do stworzenia zespołu o szerokim spectrum brzmień i możliwości interpretacji. Wykorzystywane przez Manasuna (Monsun) instrumenty, m.in.: indyjski sitar i taus, perski santur i tar, turecki saz, armeński kanun, australijskie didgeridoo, wiolonczela, skrzypce, bębny i flety z różnych stron świata oraz nowoczesna elektronika, nadają kompozycjom unikalnego brzmienia i klimatu z bajecznego, nieodkrytego świata, tworząc hipnotyzującą tęczę dźwięków.


Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji Festiwalu

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Ceny biletów FROG 2012:
1 dzień: 13 zł, weekend: 22 zł, cały festiwal (pt/son/ndz): 30 zł
dzieci do 12 roku życia: 1 dzień: 7 zł, weekend: 12 zł, cały festiwal (pt/son/ndz): 15 zł
dzieci do lat 6: wstęp darmowy

Bilety będą dostępne na terenie Festiwalu (Plac Grunwaldzki) w piątek od godziny 16:00. Wcześniej bilety można zakupić w miejscach odbywania się warsztatów w godzinach trwania warsztatów - sprawdź miejsca w Programie.

Opinie (26) 2 zablokowane

 • Idę

  Super zabawa,niesamowite pokazy.

  • 18 2

 • Po ile bilety, wie ktos ?

  • 2 7

 • brak info (2)

  w sierpniu frog a na str www zero informacji......

  • 4 4

  • przepraszam, (1)

   ale chyba korzystanie z internetu sprawia Tobie dużą trudność, na stronie jest dosłownie wszystko! A i są fejsbukowe konkursy :D p.s. info o cenach biletów też tam znajdziecie;) Dla chcącego nic trudnego? Typowe polaki - lepiej się pożalić i ponarzekać że czegoś nie ma, zamiast samemu poszukać;)
   pozdrawiam

   • 3 2

   • a ty kim jesteś?!

    minus za sformułowanie "typowe polaki"

    • 1 0

 • Byłam rok temu i naprawdę bylo genalnie. w tym roku oczywiście będę ;) bilety rok temu były po 12 zł

  • 8 3

 • najlepszy festiwal! (1)

  Uwielbiam ten festiwal za atmosfere, program i wyróżniający się poziom na tle innych tego typu festiwali w Polsce. Biorę w nim udział od początku i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała opuścić żadnej edycji ;p a 12 zł za widowiska tam prezentowane to na prawdę nic! Do zobaczenia na miejscu!

  • 14 2

  • był najlepszy...

   Eee, najlepszy to był za czasów plaży w Orłowie. Później zaczął się psuć muzycznie. Pozostało głównie tylko machanie ogniem do muzyki z laptopa :/. Ja się przerzuciłem z najlepszością na Globaltikę, ale oczywiście też pójdę, bo to jedna z moich ulubionych imprez w 3M na które czekam całym rokiem... tylko że sporo spadła w rankingu :).

   • 5 1

 • A by wam wzmacniacze popalilo !! (4)

  Nie mam nic przeciwko muzyce , ale pod warunkiem ze mogę decydowac co i jak glośno słucham . A dziś jestem uszczęśliwiony natrętnym dudnieniem z wiadomego miejsca , i nawet zamkniecie okien nie pomaga. Zgadnijcie czego życzę akustykowi tego koncertu za te szczodre basy dudniące na ćwierć dzielnicy,
  a na trybunce przed estradą pustki.. Może z racji mego wieku trochę zgredzę ale
  ciekaw jestem co inni sądzą na temat takiego nagłośnienia w centrum miasta.
  Szkoda ze organizator tego koncertu nie odgrodził tak skutecznie dźwięków jak
  widoku artystów przed nie zainteresowanymi.

  • 2 12

  • stary

   stary jestes i tyle..

   • 2 0

  • Wypłynąłem na suchego przestwór oceanu. Czy musicie tak na...lać od samego rana? Tu się pracuje....
   Cytujemy znanego klasyka.
   BTW. ile w którą manię kręcimy łyżeczką?

   • 1 2

  • Spragniony zgiełku

   To zamień się ze mną na mieszkania. 5 min do obwodnicy za dnia tu nikogo nie znajdziesz koło godz. 18 to tylko pizzo-wozy kursują a wieczorem (sypialnia) o 21 gasną światła.Tutaj ludzie tylko żyją by pracować jeść i spać.

   Chętnie się zamienię na centrum z festynami.

   • 2 0

  • Jak komuś życie w centrum miasta wydaje się męczące, powinien wyprowadzić się na wieś za obwodnicę.

   To był Festiwal RYTMU i Ognia. Jak jest rytm, to jest i przytup.
   Można mieć tylko pretensje do osób, które na Festiwal przychodziły ze swoimi czworonogami (nie, nie mam na myśli pijanych facetów). Co za brak refleksji...

   • 0 0

 • adekwatne..

  :D

  • 2 0

 • (1)

  Rozumiem, że wszystko jest płatne i nawet jakby chciala tylko wpaść pooglądać fireshow wieczorem w niedzielę , to bez zapłaty nie wejdę? :)

  • 0 0

  • bez płacenia nie wejdziesz. ale wejście kosztuje tylko 13 zł, a uwierz mi że naprawdę warto!! :)

   • 0 0

 • pokazy super, ale prowadzenie słabe (1)

  byłam wczoraj, pokazy rewelacja, ale tego prowadzenia imprezy przez trzy osoby nie dało się słuchać, totalnie nieprzygotowani, brak szacunku do widza.

  • 2 2

  • niestety....

   to samo co w zeszłym roku - wstyd

   • 1 0

 • Impreza dla bardzo wtajemniczonych (2)

  Nie no, bomba! Impreza została tak "skutecznie" nagłośniona i wypromowana, że dowiedziałam się o niej po jej zakończeniu. Gratulacje. Nie widziałam ani jednego plakatu, ani pół ulotki, żadnej zapowiedzi, nic kompletnie. A ślepa ani głucha nie jestem.

  • 1 6

  • Ale najwyraźniej rzadko zaglądasz na trojmiasto.pl, bo było zapowiadane.

   Co do informacji na stronie Festiwalu, to niestety nie było tam wprost napisane na co obowiązują bilety i kilkusetosobowa kolejka kwitła przed jedyną kasą do ok. 21:30.
   Konieczność posiadania ponoć papierowego potwierdzenia przelewu (to od tych, którzy kupili bilety on-line) to jakiś dziwoląg skopiowany z PKP (99% osób ma komputery i/lub komórki, ale nie domowe drukarki). Osoba wydająca bilety za potwierdzenia śmiertelnie nudziła się przy wejściu.

   • 0 0

  • najwyraźniej jesteś nie ogarnięta gdyż nawet plakaty w trajtkach były ...na słupach i witrynach....polecam śledzić kalendarz imprez na trojmieście.pl :)

   • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.