• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

VII Dzień Kreatywny

Serdecznie zapraszamy na kolejną dawkę kreatywności w modernistycznych wnętrzach Miejskich Hal Targowych w Gdyni. Dzień rozpoczniemy wspólnym śniadaniem w tematyce "zero waste", które przygotuje dla nas Ilona z Way of taste. Następnie zapraszamy na bezpłatne, twórcze warsztaty.

1. Artystyczne rysowanie kredą na placu/chodniku/uliczce
Godz. 11.00 / Plac przed Halą Łukowa / warsztaty bez ograniczeń wiekowych, zapraszamy całe rodziny/

Propozycja aktywności ożywiającej życie między budynkami, na osiedlach oraz przestrzeni publicznej.
Warsztay prowadzi  Ulica RF
Zgłoś udział na: https://rysowaniekreda.evenea.pl/

2. "Artystyczna Ściana" - techniki malarstwa ściennego
Godz. 12.30 / Box w podziemiu Hali Łukowej / warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych / 

Warsztaty przeznaczone dla osób zainteresowanych samodzielnym projektowaniem i wykonywaniem dekoracji wewnętrznych ścian, sufitów oraz elementów architektonicznych. Uczestnicy zapoznają się z narzędziami, materiałami oraz rodzajami podłoża malarskiego. Zdobędą wiedzę z zakresu łączenia technik plastycznych. Poznają także metody alternatywne oraz różne sposoby zdobienia natynkowego. Dowiedzą się też, jak malować przecierki, wykonywać skomplikowane ornamenty, a także złocić czy patynować. W trakcie warsztatu będzie można zapoznać się ze sposobami tworzącymi imitacje, które coraz częściej wykorzystywane są współczesnej aranżacji wnętrz.
Warsztaty prowadzi Olga Obst.
Zgłoś udział na: https://artystycznasciana.evenea.pl/

3. "Alchemia pozłotnictwa" - techniki dekoracyjne
Godz. 10.30 / box 304 w podziemiu Hali Łukowej / warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych/

Pozłotnictwo wywodzi się i jest zaliczane do technik malarskich, choć współcześnie wyodrębnione zostało jako osobne rzemiosło. Stosowane było w malarstwie sztalugowym, we freskach, w polichromii rzeźb, nie stanowiąc odrębnej sztuki dekoracyjnej. Było i jest do dziś powszechnie stosowane w sztuce sakralnej, m. in. ikony, w późniejszych epokach także we wnętrzach pałacowych, do zdobienia stiuków, ram obrazów, rzeźb i elementów mebli. Obecnie pozłotnictwo najczęściej wykorzystuje się przy dekorowaniu ram, metali, oprawie obrazów oraz w renowacji obiektów zabytkowych. Celem warsztatów jest zapoznanie z praktyką stosowania technik zdobniczych oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego wykonania zdobień na drewnianej ramie. W programie przygotowanie projektu oraz realizacja w technikach malarskich, z wykorzystaniem płatków złota tzw. szlagmetalu.
Warsztaty prowadzi Olga Obst.
Zgłoś udział na:  https://alchemiapozlotnictwa.evenea.pl/

4. Modernistyczna biblioteczka
Godz. 12.30 / plac przed Halą Łukową / warsztaty przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych/

Szpula to modny przedmiot w temacie upcyclingu. Najczęściej wykorzystywana jest jako stolik ogrodowy. Tym razem użyjemy ją jako bardzo użyteczny mebel w formie książkowej półki oraz pokażemy nowoczesna metodę designu dla takich przedmiotów. 
Zgłoś udział na: https://modernistycznabiblioteczka.evenea.pl/

Wydarzenie na Facebooku

Opinie