stat
Impreza już się odbyła

VI Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke

W najbliższy weekend 24-25 listopada odbędzie się finał VI Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke - entuzjasty produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju piwowarstwa regionalnego w Polsce. Browar Amber jest współorganizatorem tego konkursu.

Konkurs w tym roku został wzmocniony o nowy skład jury. Wśród sędziów znajdują się znane i cenione przez piwowarów nazwiska, takie jak: Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk i przewodniczący składu Andrzej Sadownik. Taki dobór kapituły konkursu gwarantuje rzetelną ocenę oraz podnosi prestiż wydarzenia.

Przygotowaniem imprezy w nowej formule zajęła Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławomir Pahlke związany był w ostatnich latach życia.

Finał konkursu odbędzie się w Domu Uphagena w Gdańsku. W tym roku piwa można było zgłaszać tylko w jednej kategorii - Porter Bałtycki do 20 blg - dolnej fermentacji. Dlaczego taka kategoria? "Grand Imperial Porter z Browaru Amber to ostatnie piwowarskie "dziecko" Sławka Pahlke, uznaliśmy, że zasługuje na osobną kategorię. Nie jest to konkurs na klon tego piwa, jedynie parametry zawartości ekstraktu i rodzaju fermentacji mają być zachowane" - mówią organizatorzy. W kolejnych latach planowane jest poszerzenie formuły o nowe kategorie.

Jest o co walczyć. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie jest - weekend w SPA dla dwóch osób, zwiedzanie Browaru Amber oraz piwny pakiet niespodzianka. Fundatorem nagród jest Browar Amber.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.