Impreza już się odbyła

VI Gdyńska Debata Młodych

Fundacja Pomeranian Students\' Coalition zaprasza licealistów, studentów, absolwentów uczelni wyższych, działaczy społecznych oraz mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w VI Gdyńskiej Debacie Młodych - Media a kształtowanie rzeczywistości.

Fundacja Pomeranian Students' Coalition zaprasza licealistów, studentów, absolwentów uczelni wyższych, działaczy społecznych oraz mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w VI Gdyńskiej Debacie Młodych - Media a kształtowanie rzeczywistości.Debata odbędzie się 20 listopada 2013 r. w godz. 13:00 - 15:00 w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni.

Patronat nad debatą objął:
Prezydent Miasta Gdyni

Prelegenci debaty:

Prezes Radia Gdańsk - Lech Parell
Rzeczniczka prasowa miasta Gdyni - Joanna Grajter
Adiunkt w Zakładzie Semiotyki Kultury i Komunikacji Międzykulturowej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego - Anna Kalinowska-Żeleźnik
Blogerka, dziennikarka społeczna - Ewa Kowalska
Publicysta Radia Gdańsk - Włodzimierz Raszkiewicz
Dziennikarka Gazety Wyborczej - Bożena Aksamit

VI Gdyńska Debata Młodych - Media, a kształtowanie rzeczywistości jest kolejną z cyklu debatą, w której staramy się podjąć dyskusję nad złożoną rzeczywistością, w której funkcjonujemy. Podczas szóstego spotkania z ekspertami pragniemy zastanowić się nad fenomenem środków masowego przekazu, budową społeczeństwa informacyjnego i czynników, które na nie oddziałują.

Pragniemy odpowiedzieć na pytanie czy fakty różnią się od faktów prasowych, a także w jakim stopniu wpływają na nas tzw. aranżacje medialne. W tym kontekście niezwykle istotne stanie się pytanie o etykę i warsztat dziennikarski. Podczas tej debaty przyświecać będzie nam pytanie o rolę dzisiejszych mass mediów - czy ich zadaniem jest relacjonowanie i wzbudzanie refleksji czy może poprzez przekaz kształtowanie i wpływanie na otaczający nas świat? Czy środki masowego przekazu są lub były obiektywne i czy w ogóle mogą takie być?

Udział w debacie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja do 18 listopada 2013 r. na stronie: www.gdm.fundacjapsc.pl

Projekt Gdyńskich Debat Młodych finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gdyni.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.