• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

VHS HELL

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

22 listopada VHS HELL powraca do Klubu B90 z odtrutką na jesienną deprechę podwójnym pokazem filmów z najniższych półek wypożyczalni kaset wideo! W programie: film o poszukiwaniach włóczni, która przebiła bok Chrystusa (z tym, że zamiast archeologów mamy wojowników kung-fu i podróże w czasie) oraz indonezyjski horror w którym starożytna zła królowa opętała ciało młodej studentki antropologii, która następnie wyrusza siać zniszczenie w morderczym amoku. Pierwszy film poleci z taśmy VHS, a drugi z lektorem na żywo improwizującym ścieżki dialogowe (w tej roli gościnnie Wojciech Tremiszewski). Całość zostanie tradycyjnie uzupełniona o set reklam z lat 90. wyszperanych na starych kasetach wideo.

"Myśliwi z przyszłości", reż. Cirio H. Santiago, Filipiny/USA, 1986, 96 min. (Pokaz z taśmy VHS)
Niesławny filipiński reżyser Cirio Santiago przedstawia ociekającą absurdem wariację na temat kina postapokaliptycznego. W 2025 roku ludzkość znajduje się na skraju zagłady, a planetę pokrywa pustynia. Wszystko za sprawą katastrofy, która miała miejsce w latach 80. XX wieku. Okazuje się, że nuklearnego Holocaustu można było uniknąć. Wystarczy cofnąć się w czasie i odnaleźć ... włócznię, którą rzymski żołnierz przebił bok Chrystusa! Przygotujcie się na szalone połączenie kung fu, "Rambo", "Poszukiwaczy zaginionej Arki", małego budżetu, ukradzionych pomysłów i podłego aktorstwa. W jednej z głównych ról Robert Patrick, lepiej znany jako T1000 z "Terminatora 2"!

"Lady Terminator" (aka "Pembalasan ratu pantai selatan"), reż. H. Tjut Djalil, Indonezja, 1989, 82 min. (Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)
Studentka antropologii zostaje opętana przez ducha starożytnej królowej. Słynący z okrucieństwa i gigantycznego libido demon rusza w miasto, aby siać śmierć i zniszczenie. Ani Terminator, ani tym bardziej lady. Ten film to nic innego jak ordynarna podróba zachodnich hitów z domieszką azjatyckiego folkloru. Czarna magia, golizna, masa akcji i sceny, które gdzieś już widzieliście. Perła kina klasy B, której wstyd nie znać.
Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi w tej roli gościnnie wystąpi znany z kabaretu Limo Wojciech Tremiszewski.

Partnerzy: B90, Eurotrend Systemy Audiowizualne, Epson

Opinie