stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere (1 opinia)

Drugi weekend listopada zapowiada się śpiewająco - to termin jubileuszowej, V edycji festiwalu Music Everywhere. Tegoroczne gdańskie święto współczesnej chóralistyki odbędzie się 9 i 10 listopada w Centrum Św. Jana i zgromadzi ponad pół tysiąca chórzystów z całej Polski. Ich występów podczas przesłuchań konkursowych będzie można posłuchać w sobotę i niedzielę od godz. 10:00.

bilety 20-120 zł
- W tegorocznej edycji naszego festiwalu weźmie ponad 20 zespołów reprezentujących najciekawsze nurty w nowej chóralistyce - mówi Beata Śnieg-Wądołowska, dyrektor artystyczna Music Everywhere. - Co roku staramy się pokazywać, że śpiew chóralny to wcale nie nudne dźwięki, ale wspaniała zabawa i wielkie emocje. Dlatego podczas konkursowych przesłuchań usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar - od współczesnej klasyki przez popowe szlagiery aż po gospel i jazz.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Atrakcji nie zabraknie też wieczorami. W sobotę 9 listopada o 19:00 na scenie Centrum Św. Jana wystąpią gospodarze festiwalu, czyli Chór Music Everywhere, specjalizujący się w żywiołowych występach i nieszablonowym podejściu do śpiewu. Tuż po koncercie zaś odbędą się wyjątkowe igrzyska chóralne Extra Choir Games, w których chóry będą musiały zaprezentować się w bardzo niecodziennych dyscyplinach.

ProgramNiedziela, 10 listopada to drugi dzień przesłuchań konkursowych oraz przesłuchania w kategorii "A vista", podczas których zespoły zaprezentują utwór, na którego przygotowanie mieli jedynie 24 godziny. Całość zamknie uroczysta Gala Finałowa w Centrum Św. Jana o godz. 19:00. Wyróżnione w poszczególnych kategoriach zespoły będą walczyć o Grand Prix Festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W ramach festiwalu odbywać się będzie także zamknięta konferencja "Moje doświadczenia z zespołem chóralnym" oraz warsztaty dyrygenckie z autorytetami krajowej chóralistyki, które odbędą się w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nie zabraknie także koncertów towarzyszących w instytucjach kulturalnych i kościołach na terenie Trójmiasta.

Pełny harmonogram wydarzeń festiwalowych i więcej informacji na stronie www.festiwal.musiceverywhere.pl oraz na profilu festiwalu na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/musiceverywhere.

Organizatorami V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere" są Stowarzyszenie Music Everywhere oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich, Jego Magnificencja Rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. zw. dr hab. Maciej Sobczak oraz Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • gospel , muzyka chóralna
  lis 28
  czwartek, g. 19:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Harlem Gospel Choir

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni