stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere (1 opinia)

Drugi weekend listopada zapowiada się śpiewająco - to termin jubileuszowej, V edycji festiwalu Music Everywhere. Tegoroczne gdańskie święto współczesnej chóralistyki odbędzie się 9 i 10 listopada w Centrum Św. Jana i zgromadzi ponad pół tysiąca chórzystów z całej Polski. Ich występów podczas przesłuchań konkursowych będzie można posłuchać w sobotę i niedzielę od godz. 10:00.

mar 11-13

piątek - niedziela

Gdańsk
Wstęp wolny
kwi 13-17

środa - niedziela, godz. 17:30

Gdańsk
bilety 30 - 150 zł
Kup bilet
- W tegorocznej edycji naszego festiwalu weźmie ponad 20 zespołów reprezentujących najciekawsze nurty w nowej chóralistyce - mówi Beata Śnieg-Wądołowska, dyrektor artystyczna Music Everywhere. - Co roku staramy się pokazywać, że śpiew chóralny to wcale nie nudne dźwięki, ale wspaniała zabawa i wielkie emocje. Dlatego podczas konkursowych przesłuchań usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar - od współczesnej klasyki przez popowe szlagiery aż po gospel i jazz.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Atrakcji nie zabraknie też wieczorami. W sobotę 9 listopada o 19:00 na scenie Centrum Św. Jana wystąpią gospodarze festiwalu, czyli Chór Music Everywhere, specjalizujący się w żywiołowych występach i nieszablonowym podejściu do śpiewu. Tuż po koncercie zaś odbędą się wyjątkowe igrzyska chóralne Extra Choir Games, w których chóry będą musiały zaprezentować się w bardzo niecodziennych dyscyplinach.

ProgramNiedziela, 10 listopada to drugi dzień przesłuchań konkursowych oraz przesłuchania w kategorii "A vista", podczas których zespoły zaprezentują utwór, na którego przygotowanie mieli jedynie 24 godziny. Całość zamknie uroczysta Gala Finałowa w Centrum Św. Jana o godz. 19:00. Wyróżnione w poszczególnych kategoriach zespoły będą walczyć o Grand Prix Festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W ramach festiwalu odbywać się będzie także zamknięta konferencja "Moje doświadczenia z zespołem chóralnym" oraz warsztaty dyrygenckie z autorytetami krajowej chóralistyki, które odbędą się w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nie zabraknie także koncertów towarzyszących w instytucjach kulturalnych i kościołach na terenie Trójmiasta.

Pełny harmonogram wydarzeń festiwalowych i więcej informacji na stronie www.festiwal.musiceverywhere.pl oraz na profilu festiwalu na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/musiceverywhere.

Organizatorami V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere" są Stowarzyszenie Music Everywhere oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich, Jego Magnificencja Rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. zw. dr hab. Maciej Sobczak oraz Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Opinie (1)

 • Super!

  Wybieram się.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , festiwal muzyczny , rock / punk
  mar 12
  sobota, g. 19:00
  Gdynia, Podwórko.art
  Punky Reggae Live 2022