Impreza już się odbyła

V Festiwal Tęczowych Rodzin (17 opinii)

W weekend 11-13 października odbędzie się w Gdańsku i Sopocie V Festiwal Tęczowych Rodzin.

Tęczowe rodziny to rodziny tworzone przez osoby nieheteroseksualne i transpłciowe. Szacunkowe dane mówią, że 50 tys. dzieci w Polsce jest wychowywanych przez dwie mamy lub dwóch ojców. Niestety, najczęściej rodziny te żyją ukryciu, bo boją się tego "co ludzie powiedzą" i co ludzie zrobią, jak się o nich dowiedzą.

Festiwal ma być takim miejscem, gdzie rodziny nietradycyjne będą mogły spotkać się z tradycyjnymi - poznać się, obejrzeć film, podyskutować i pobawić się razem z dziećmi na tęczowym pikniku. Dlatego na Festiwal zapraszamy wszystkie rodziny: tęczowe, patchworkowe, z wyboru i te tradycyjne.

Najważniejsze wydarzenia Festiwalu to: debata "Jak żyć? Tęczowe rodziny w Polsce" z udziałem m.in. posła Roberta Biedronia, debata "Ala ma kota i dwie mamy - dzieci gejów i lesbijek w polskiej szkole" z udziałem m.in. prof. Ewy Graczyk oraz piknik rodzinny z zabawami dla dzieci i czytaniem tęczowych bajek. Oprócz tego odbędą się pokazy filmów i warsztaty.

Festiwal jest organizowany przez trójmiejskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado oraz Kampanię Przeciw Homofobii i Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście. Strona internetowa: www.tolerado.org/rodzina

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.