• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych TheOneMinutes 2010

V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych TheOneMinutes 2010

Finał Gdański 2010 - 30 września o godz. 20.00 w Centrum św. Jana

1MINUTA...
1 minuta na uwolnienie wyobraźni,
1minuta wolności obrazu
1minuta na wszystko

Festiwal jest ukierunkowany na promowanie młodych i utalentowanych artystów zafascynowanych filmem i możliwościami eksperymentowania z formą i obrazem. Formuła filmów jednominutowych wykracza poza konwencjonalne podejście do twórczości filmowej, zamykając całe historie w ramach czasowych 60 sekund oraz traktując film jako formę wyrazu emocji i miejsce dla wypowiedzi autorów.

Tegoroczna odsłona Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych jest szczególna, festiwal obchodzi już swoje piąte urodziny, z tej okazji rozszerzyliśmy program o dodatkowe atrakcje. Zapowiedzią festiwalu jest pokaz The best of 2006 > 2009, najlepsze filmy jednominutowe z archiwum polskiej edycji Festiwalu, który będzie miał miejsce w Galerii Pionovej 22 września o godz. 19.00.

Pokaz finałowy najlepszych jednominutówek 2010 z oficjalnym wręczeniem nagród w dwóch kategoriach: film i forma, odbędzie się 30 września o godz. 20.00 w Centrum św. Jana. W składzie jednominutówkowego jury: Monika Bokiniec, Robert Turło i Lesław Dobrucki.

Jednominutówkowy program - Finał! 2010

22 września godz. 19.00 Galeria Pionova - Pokaz The best of 2006>2009 na rozgrzewkę, wygrzebane z archiwum najlepsze filmy jednominutowe!

30 września godz. 20.00 Centrum św. Jana - V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych

- Pokaz finałowy - najlepsze jednominutowe filmy i formy 2010

- Pokazy towarzyszące:
wybrane filmy z "Warsztatów animacji komputerowej do muzyki Fryderyka Chopina" realizowanego w ramach Chopin 2010 - projekt we współpracy NCK w Gdańsku i Ambasady RP w Dublinie - prowadzenie: Robotnik Sztuki Sylwester Gałuszka, Robotnik Sztuki Mikołaj Robert Jurkowski [PGR ART]

- filmy z "Warsztatów animacji komputerowej w ramach 5 Bałtyckich Spotkań Ilustratorów" 2010 - prowadzenie: Robert Turło

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych jednominutówek 2010!

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją festiwalu "The One Minutes" koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie - to międzynarodowy ruch jednominutowych filmów docierający już do ponad 90 krajów na świecie. Festiwal powstał po to, by promować film jako jedną z form artystycznej ekspresji i kształtować nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest zarówno do młodych twórców jaki i osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości, zamanifestowanie swojej obecności, którzy pragną nadać siłę treści własnego przekazu.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się nadsyłanych prac do ogólnopolskiego konkursu jest długość trwania filmu - dokładnie 60 SEKUND. Filmy podzielone są na dwie kategorie: film (tradycyjne narracje) i forma (niefabularne formy filmowe). Tematyka i technika jest dowolna i zachęca do eksperymentowania wykraczającego po za tradycyjne ujęcie filmu, odkrywania nowych możliwości oraz potencjału w kreatywności poszukującej sposobu tworzenia wyrazistych osobistych obrazów. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych to festiwal wyobraźni, liczy się pomysł, wywołanie emocji; liczą się filmy, które zmuszają do refleksji i na długo pozostają w pamięci.

Przeczytaj także

Opinie

 • folk / reggae / world , spektakl dramatyczny , projekcje filmowe , festiwal sztuki , warsztaty
  wrz 16-7.10

  Gdańsk
  InlanDimensions 2022
 • projekcje filmowe
  paź 5
  środa, g. 18:00
  Gdańsk, Helios Alfa Centrum
  Kino Kobiet