stat
Impreza już się odbyła

Uszyj jasia dla dzieci ze szpitala - akcja charytatywna

23 lutego, w Galerii Bałtyckiej odbędzie się maraton szycia i pomagania pod hasłem "Uszyj jasia". Wszyscy chętni będą szyć poszewki na poduszki dla maluchów przebywających w gdańskim szpitalu Dziecięcym Polanki. Dotychczas dzięki akcji udało się uszyć ponad 12 tysięcy poszewek dla niemal 100 szpitali z całej Polski.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 8-letniego obecnie Bruna. Kiedy 6 lat temu trafiła z synkiem do szpitala, zauważyła, że na oddziale dla dzieci brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek.

Do dziś dzięki akcji udało się uszyć ponad 12 tysięcy poszewek, które trafiły na od- działy pediatrii do niemal stu szpitali w całej Polsce. - Zdarza się, że placówki, którym przekazaliśmy pościel, po jakimś czasie odzywają się do nas z prośbą o ponowną pomoc, ponieważ poszewki już się zużyły. To dowód na to, że ta akcja wciąż jest ważna i potrzebna - mówi Natalia Bielawska, która będzie obecna w Galerii Bałtyckiej podczas sobotniego maratonu szycia.

Co ważne, brak umiejętności posługiwania się maszyną krawiecką nie jest żadną przeszkodą w tym, by pomóc. Na chętnych w Galerii Bałtyckiej (od godz. 11 do 18) czekało będzie 10 stanowisk z maszynami do szycia. Będą także tkaniny, nici, przybory krawieckie oraz osoby, które pokażą, jak prawidłowo i bezpiecznie szyć. - Ważne jest, by te poszewki były kolorowe. Mają dawać dzieciom leżącym w szpitalach radość i uśmiech - mówi pomysłodawczyni akcji i dodaje, że na maraton szycia warto przyjść całą rodziną. - Często podczas naszych akcji obserwuję rodziców z dziećmi, którzy mają wielką radość z tego, że wspólnie udaje im się coś zrobić dla tych, którzy zwyczajnie tego potrzebują.

Zazwyczaj podczas jednej akcji udaje się uszyć około 150 - 250 poszewek. Te, które powstaną w sobotę w Galerii Bałtyckiej, trafią do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. - Bardzo się cieszymy, że tegoroczna akcja "Uszyj jasia" jest dedykowana naszemu szpitalowi. Zależy nam, aby nasi mali pacjenci jak najmilej zapamiętali pobyt u nas. Poszewki, które powstaną w sobotę, z pewnością w tym pomogą, dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy niespodzianki - mówi Jarosław Cejrowski, rzecznik gdańskiego szpitala.

Akcja charytatywna "Uszyj jasia", Galeria Bałtycka, 23 lutego (sobota), od godz. 11 do 18. Wydarzenie poprowadzi Witold Odrobina z TVN Turbo. Na miej scu będą obecni przedstawiciele Szpitala i Natalia Bielawska, pomysłodawczyni akcji.

Partnerem akcji jest firma produkująca maszyny do szycia JUKI i dystrybutor maszyn Anwo. Wszystkie uszyte poszewki zostaną przekazane do Szpitala Dziecięcego "Polanki" w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij