• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Urodziny Wartowni nr 1 na Westerplatte

W sobotę, 1 lipca 2023 roku, odbędą się 49. muzealne urodziny Wartowni nr 1 na Westerplatte. Na zwiedzających czekają gry logiczne, łamigłówki, dioramy historyczne oraz zabytkowe pojazdy, w tym międzywojenny automobil zasilany prądem. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00-14.00.

W programie łamigłówki i zabawy logiczne dla rodzin inspirowane historią przekształceń Półwyspu. Wspólnie z Sebastianem Dragą i rodziną Minczykow planujemy prezentację historycznych zbiorów, w tym pojazdów. Premierę na Westerplatte będzie miał odrestaurowany pojazd z 1942 roku napędzany elektrycznie.

Jak co roku nie zabraknie też urodzinowego tortu.

W tym roku motywem przewodnim urodzin Wartowni nr 1 na Westerplatte będzie przypomnienie inżynierów i twórców systemu obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej: płk. Józefa Siłakowskiego, kpt. Mieczysława Kruszewskiego oraz inżyniera Sławomira Borowskiego. Wśród zasłużonych postaci nie zabraknie również inżyniera Aleksandra Ślusarza, jedną z kluczowych osób, które przyczyniły się do ocalenia Wartowni nr 1 przed zniszczeniem w latach 60. XX wieku.W programie muzealnych urodzin znajdą się łamigłówki i zabawy logiczne dla rodzin inspirowane historią przekształceń Półwyspu. Uczestnicy, którzy rozwiążą wszystkie z nich otrzymają niespodziankę. Sebastian Draga i rodzina Minczykow zaprezentują zbiorów związane z historią kampanii wrześniowej. Premierę na Westerplatte będzie miał odrestaurowany automobil... napędzany elektrycznie, za którego kierownicą będzie mógł zasiąść każdy chętny zwiedzający. Nie zabraknie też urodzinowego tortu.
 

Informacja o biletach

Wstęp: wolny na atrakcje, biletowany na wystawę stałą

Opinie

 • warsztaty , pokaz
  wrz 26-27
  wtorek - środa, g. 17:00 - 20:00
  Sopot, Goyki 3 Art Inkubator
  Warsztaty sitodruku